Wpis z mikrobloga

We "Wprost" kolejne głosy rozsądku na temat tego co dzieje się w Polsce z zaplecza PO. Piotra Wawrzynowicz - złote dziecko biznesowe PO do wiceministra środowiska Gawłowskiego: "za 30 lat będzie kompletnie ro....y system emerytalny. Nie będzie istniał w takim sensie, jak dzisiaj istnieje". I dodał, "wszyscy będziemy otrzymywać emeryturę 700 zł, 900, 1200, czyli taką, żeby przeżyć (...). Bo to jest ten problem właśnie, który ja mam z tymi emeryturami. Że ja nie wierzę, że to dojedzie." - mówi Wawrzynowicz. - Ja też... - przyznał mu wiceminister." Zamiast marnować kasę na ZUS, lepiej od razu przejść na emeryturę obywatelską, co proponują m.in. Republikanie! : http://wiki.republikanie.net/wiki/Zabezpieczenie_społeczne #polityka
  • 28
@przemyslaw-wipler: co się Dziwisz wipler oni po prostu popełnili myślozbrodnie i wiedza to co ja i ty tyle ze mówią co innego - malo tego możliwe ze maja konta na wykopie i innych anonimowych forach i czerpią z nich wiedzę a w mediach opowiadają kompletnie co innego - no taka praca.
lepiej od razu przejść na emeryturę obywatelską, co proponują m.in. Republikanie!


@przemyslaw-wipler: żeby to było takie proste. Pomysł dobry ale spotka się z olbrzymim sprzeciwem społecznym dlatego do zrealizowania jedynie przez partię, która dochodzi do władzy robi dobre reformy i schodzi ze sceny politycznej. I nie ma gwarancji czy opozycja tego nie odkręci w następnej kadencji
@przemyslaw-wipler: Mój ojciec od lat prowadzi własną firmę i co miesiąc musi płacić składki. Prognozowana wysokość jego emerytury to 430 zł !!!!! To że w Polsce jest źle wiadomo nie tylko z podsłuchów.
@Tleilaxianin: Spoko, tylko pracownik na umowie zarabiający całe życie 2000 zł netto odprowadza do zusu 380 zł miesięcznie. Po czym dostaje emeryturę 1000 zł. Pracodawca jest w Polsce traktowany jak złodziej, któremu się nic nie należy. Poza tym państwo wmawia mi że muszę odprowadzać składkę, żeby potem mieć za co żyć. Umówmy się że za 430 zł nie da się przeżyć w żaden sposób. Pytam się tylko po co ten przymus
Zamiast marnować kasę na ZUS, lepiej od razu przejść na emeryturę obywatelską, co proponują m.in. Republikanie! :


@przemyslaw-wipler: Znam tylko jedno określenie na to co Pan proponuje


A to się w Demokratycznej Rzeczpospolitej nie przedawnia. Koryto jest tabu III RP nikt na nie ręki nie podniesie.
@kempik: Ale bzdury napisałeś. Jak Twój ojciec płaci najniższe składki to płaci składkę emerytalną 430zł a gosc zarabiający 2000 netto płaci 540zł. No i prognozowana emerytura dla składki 430zł zakładając, że prowadzi firmę od 25r życia do emerytury i płaci te najniższe składki jest wyższa niż podana przez Ciebie kwota