Wpis z mikrobloga

#cebulacontent

#aferapodsluchowa

Nie bardzo rozumiem hejt na Sikorskiego. Te podsłuchy mnie jeszcze bardziej do niego przekonały

1. Chłodnym okiem patrzy na sojusz z USA

2. Hubner nazywa niesympatyczną starą komuszką (z czym chyba każdy się zgodzi)

3. Mówi swobodnie i normalnie nie #!$%@? co drugie słowo jak w innych taśmach inni ludzie

4. Pije porto a nie wóde

5. Narzeka, że Polacy cebula i nie rozumieją, że ktoś może być i dowcipny i poważny

Wg mnie tu nic kompromitującego nie ma. Raczej utyskiwania na brak zgody na kierunek niemiecki, na nieudolne zarządzanie partią przez Donka i zauważenie zagrożenia ze strony Schetyny.

Co tu takiego kompromitującego wykopy, możecie mi powiedzieć?

#cotusieodp...

#sikorski
  • 16
@Nuuk: Jak dla mnie: za to, że użył słowa "murzyńskość" i dobrze wiemy jakie hejty może zebrać od poprawnie politycznie europy i świata. Dwa, że wgl dał się nagrać i w jakiś spsób kompromituje to zarówno państwo jak i PO. Ale ogólnie się z zgadzam, że co jak co ale Sikorski urósł w moich oczach.
@Nuuk: póki co taśmy poza paroma wyjątkami nie odsłaniają raczej żadnych afer. Pokazują jedynie to, jak wygląda zakulisowa polityka, której nie oglądamy w mediach. Myślę, że mimo to wiele osób będzie tym zszokowanych, bo okaże się, że co innego na wizji, a co innego w normalnych rozmowach wypływa z ust naszych prominentnych polityków. Póki co chyba właśnie na to jest ta cała afera zakrojona - nakierowana na tych przysłowiowych lemmingów, którzy
@Nuuk: osobiście uważam, że ze strony Sikorskiego nie było jeszcze nic w nagraniach czego mógłby się wstydzić, ALE po publicznym ujawnieniu tego co myśli o sojuszu z USA (pomimo tego, że ma rację) jest spalony jako dyplomata, jako minister, który robił co innego, a myślał co innego. I tu nie chodzi o nas Polaków, ale o kontakt z zagranicznymi przedstawicielami. Pozostało mu jedynie jakieś doradztwo, ale w cieniu przełożonego. W żadnym
@Nuuk: nie rozumiem o co chodzi w Twojej wypowiedzi, gdyby wiedział, że ktoś go nagrywa to nie powiedziałby żadnej z tych rzeczy. Podobnie jak cała reszta towarzystwa.
@RackhamMazer: jakby się nie dowiedzieli, że wiemy, że sojusz z nimi jest gówniany to by nam nie pomogli, a jak wiedzą, że my wiemy to nam pomogą, bo... wiemy?xD

Amerykanie. Tak bardzo przejęci losem Polaków.

Dodatkowo stawiam, że sikorski dzielił się swoimi uwagami także w rozmowie telefonicznej, która była podsłuchiwana przez NSA (skoro nawet merkel podsłuchiwali), więc jedyne co się zmieniło to to, że dowiedziała się o tym opinia publiczna, którą
@Nuuk: nie ma tam nic kompromitującego, po prostu WPROST musiało podbić sobie sprzedaż, reklamę zrobiło im ABW ;) Jak za tydzień nie rzucą jakiejś bomby znowu w taśmach to sprawa umrze śmiercią naturalną.
@Benti: wyraził prywatnie swoje zdanie a w pracy realizuje politykę państwa a nie swoją. Jestem mocno anty PO ale tutaj akurat jedynym skandalem jest to że za prywatne spotkanie zapłacili z pieniędzy państwowych. A to jest nic w porównaniu co już nawywijali z pieniędzmi więc za to nikt go nie odwoła mimo że typa strasznie nie trawię ;)