Wpis z mikrobloga

Kobiety, czemu Wy nie chcecie mieć dzieci? Pytam, bo już kolejna koleżanka w rozmowie powiedziała, że nie chce mieć dzieci, a, że sam mam, to nie chciałbym ich pytać o to osobiście, żeby nie potraktowały tego jakoś nieuprzejmie z mojej strony. Dlatego Was pytam, bo się nie znamy i się chyba nie obrazicie. Dlaczego kobiety nie chcą mieć teraz dzieci? Kwestia kosztów? Ryzyko utraty pracy?

wzywam #rozowepaski
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@costadelsol: Jedne nie chcą bo nie chcą, po prostu. Inne nie chcą bo nie spotkały faceta z którym chciałyby mieć (nawet te które są w związkach). Jedne tak mówią żeby nie straszyć ludzi a skrycie chciały by mieć. Jedne chcą ale nie mogą więc mówią, że nie chcą żeby nie tłumaczyć dlaczego nie mogą. Zresztą to się zmienia, dziś 25-latka po studiach ma fajną pracę, znajomych, bla bla bla to
  • Odpowiedz
@costadelsol: Odpowiedzialnosc, poswiecenia - to chyba glowna przeszkoda. Wszyscy chca teraz zyc bez ograniczen. Na malzenstwo tez co raz to mniej osob ma ochote. Btw, #coolstory - moja znajoma tez sie zarzekala, ze nigdy w zyciu nie bedzie miala dzieci, az do momentu, kiedy znalazla dopasowanie na poziomie ledzwi z jakims ciapakiem. Teraz jest szczesliwa matka ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: Kobiety same nie wiedza. Za to wiedza, ze wygodne, bezstresowe zycie nie wiaze sie z dziecmi, a elastycznosc z jednym mezczyzna. Poza tym, niejednej swiatopoglad uksztaltowaly kolezanki i nierealistyczna wizja zycia.
  • Odpowiedz
@costadelsol: ja też przez większość mojego życia mówiłam, że nie chcę dzieci. może to trochę egoistyczne podejście. bo będą rozstępy, bo trudno będzie wrócić do wagi sprzed ciąży, bo może być tysiąc komplikacji okołoporodowych. do tego dochodzi obawa o niespełnienie zawodowe i generalne poczucie, że jednak będzie trzeba sporo poświęcić.

przeważnie to kobieta przejmuje większość obowiązków związanych z opieką nad dzieckiem. denerwowało mnie, że mężczyźni często nie angażują się wystarczająco.
  • Odpowiedz
@puci_puci: dzięki za taką osobistą opinię i relację, to bardzo odważne z Twojej strony, dzięki. Życzę, żeby Twoje pragnienia się w końcu spełniły już bez problemów, będę trzymał kciuki przez internet :)
  • Odpowiedz