Wpis z mikrobloga

Ile inżynier budowy oraz asystent projektanta po studiach zarabia? Pytam sie żeby wiedzieć czy mnie nie będą chcieli wydymać strasząc złą sytuacją na rynk.

#budownictwo
  • 22
  • Odpowiedz
@Rymbaba: Jeśli chodzi o prace w biurze prjoektowym, to moge trzaskać rysuneczki żden problem ( na początke i tka nie dostanę poważniejszego zadania) a jesli chodzi o budowę to nositorbą bym się nie nazwał. Kontrolować jakość i zgodność wykonywanych prac np żelbetowych powiedzmy że potrafię. Żeby nie było zębów na budowie nie zjadłem ale coś już tam widziałem :P.
  • Odpowiedz
@susi33: Nie masz też co się burzyć. Zaczynasz, bierz to co jest. W razie w podziękujesz za współpracę i tyle. Zawsze możesz w trakcie szukać czegoś nowego, a jakiś grosze wpadnie i do CV będziesz mógł wpisać kolejną pozycję.
  • Odpowiedz
Ile inżynier budowy oraz asystent projektanta po studiach zarabia? Pytam sie żeby wiedzieć czy mnie nie będą chcieli wydymać strasząc złą sytuacją na rynk.


@susi33: wysyłam PW
  • Odpowiedz
@Pommernstellung: Racja, dlatego nie odruciłem tej oferty od razu, dziwi mnie jednak że jak spytałem co będzie potem ( jaka stawka) to uzyskałem bardzo wymijającą odpowiedź, i się nie dowiedziałem :P
  • Odpowiedz
@susi33: nie no to są #!$%@? jaja :P, chłopie to ja bym wolał pójść na kelnera, 3x tyle zarobisz i w trakcie będziesz szukał. A tak będą Cię dymać na budowie/biurze i będziesz zapierdzielał jak dziki wół, zarabiasz przy 8zl/h gorzej niż osoba sprzątająca a teoretycznie i praktycznie jesteś inżynierem... olej temat bo właśnie ludzie godząc się na takie warunki psują rynek ;/
  • Odpowiedz
@susi33: duży wpływ ma to, co robi się podczas studiów tzn. czy tylko się imprezuje, czy zapieprza nawet za darmo gdzieś w branży, na praktykach, stażach. Kolejne znaczenie mają języki obce - w dużych międzynarodowych firmach angielski techniczny to podstawa + drugi język [w zależności od tego, z jakiego kraju pochodzi dana firma] ---> i takim inżynierom nawet od razu po studiach płacą więcej.

Więc niech nikogo nie dziwi 1700-2000
  • Odpowiedz
@piornik_z_sarenka: A z drugiej strony jak ktoś ma w CV tylko robotę za darmo, to jest potencjalnym targetem do wydymania... Nie ma reguły na to, ja uważam, że zawsze warto zaśpiewać trochę więcej, żeby pracodawca miał z czego utargować. Bo też nie jest tak: "wszystko fajnie, idealny z Pani pracownik, ale podała Pani cenę zaporową nie do przejścia". Prędzej zaproponują mniejszą kwotę i wilk syty i owca cała.
  • Odpowiedz