Wpis z mikrobloga

Wykopowicze. Pomóżcie. Nie wiem już co robić. Znów zaczęli do mnie wydzwaniać tym razem już z numeru zastrzeżonego.

Kiedyś jako Eco-Vital, Eco-bonton teraz jako NTN, bo kazałem kobiecie przeliterować to.

Co najlepsze zapraszają mnie po jakiś odbiór nagród. Co najlepsze w mieście z którego pochodzę. Mówią, że losują numer z bazy. Co najlepsze dzwonią na numer komórkowy, który nie ma żadnego prefiksu, który mówi o miejscowości. Jedyne co. To mój numer wcześniej miał mój ojciec w Orange i potem przeszedł do Play i on na umowie ma dane mojego miasta, z którego pochodzę.

Teraz mój numer jest na mnie.

Nie chcę porad typu, zablokuj zastrzeżone albo zmień numer. To będzie ostateczna ostateczność. Ja po prostu na taki proceder nie chcę pozwolić. Ktoś ma mój numer i pod pretekstem tego, że niby sobie taki numer losują to dzwonią do mnie :/

Dzwonili 20min temu. W SOBOTĘ!!!

Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Iść na policję?

Za każdym razem przez telefon mówię im, żeby już do mnie nie dzwonili, bo na 100% od nich nic nie kupię za takie postępowanie. I dalej to samo...

Jeszcze podała mi numer infolinii. Oczywiście płaty, a google pokazał, że nie odbierają tylko kaska leci za połączenie ;) (703303303). A numer pokazuje, że to Eco-vital :/

#ecovital #ntn #telemarketing #policja
  • 20
  • Odpowiedz
@szczepqs: > Nie chcę porad typu,zablokuj zastrzeżone albo zmień numer. To będzie ostateczna ostateczność. Ja po prostu na taki proceder nie chcę pozwolić. Ktoś ma mój numer i pod pretekstem tego, że niby sobie taki numer losują to dzwonią do mnie :/
  • Odpowiedz
@makay1: i nic z tym nie zrobisz. Do mnie wydzwaniają średnio raz w tygodniu i jak się pytam o nazwę firmy to za każdym razem podają inną. Jak się pytam o zgodę na wykorzystywanie numeru to rozmowa się kończy.
  • Odpowiedz
@s87: Niewiele, poza blokowaniem i ignorowaniem, możesz zrobić.

Oszuści działają w ten sposób, że albo kupują bazę numerów, albo sami ją tworzą (co nie jest trudne). Jak wygląda tworzenie bazy aktywnych numerów? Podłączasz kompa do neta, odpalasz program generujący i wybierający numery telefoniczne; program próbuje nawiązać połączenie; jeśli jest sygnał zwrotny, to zapisuje numer jako aktywny i przechodzi do następnego z listy.

Po czym poznać, że to nas spotkało? Najpierw
  • Odpowiedz
@Fyji2: No to w teorii każdy powinien mieć taki problem. Dlaczego nie każdy go ma mimo, że stosują takie działania o których wspomniałeś?
  • Odpowiedz
@s87: Poniżej mój sposób. Póki co w 100% skuteczny. Mam numer od 7 lat, do tego wiele razy publikowany w internecie, a takich telefonów już nie mam.

"Witam, każda kolejna minuta rozmowy ze mną to koszt 250zł. Jeśli zgadza się Pan/Pani z tym warunkiem, proszę kontynuować. Rozmowa jest nagrywana".

Od razu się rozłączają. Raz babka spytała, czy może to skonsultować z kierownikiem ;p
  • Odpowiedz
@Fyji2: Poza tym mam inną teorię. Że baza wraz z danymi została skradziona, sprzedana. Z większą ilością danych. Bo gdyby było tak jak ty mówisz w tym przypadku. To proponowali by mi RÓŻNE albo inne miasto gdzie mam odbiór nagrody.

A zauważ, że za każdym razem proponują mi odbiór w mieście, który widniał w Orange u mojego ojca. Także podejrzewam, że są w posiadaniu grubszej bazy danych - nie tylko
  • Odpowiedz
@DOgi: Dzisiaj na wejście powiedziałem, że rozmowa jest nagrywana, ale nie wystraszyło to jej. Właśnie instaluję coś do nagrywania :/
  • Odpowiedz
@s87: Właczasz nagrywanie. Pytasz o dane firmy (do faktury). Zadajesz pytanie. No i miejmy nadzieję, że kontynuujesz rozmowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@s87: I w zasadzie każdy ma. Większość z nas odebrała kiedyś taki telefon. Poza tym, jak numer jest aktywny, to już go potem nie skanują - szkoda czasu. Weź też pod uwagę, że takie skanowanie trochę trwa - co najmniej kilka sekund - połączenie z operatorem, czekanie na odpowiedź operatora (zgłoszenie lub info o braku numeru), zapisanie w bazie. W zależności od możliwości technicznych można sprawdzać jednocześnie jeden lub kilka
  • Odpowiedz
@s87: popytaj wśród znajomych, czy ktoś się np. nie kupował polisy przypadkiem u jakiegoś pośrednika ubezpieczyciela. Oni czasami proponują kilka procent upustu jak się poda np. 5 numerów do znajomych. To mogłoby wyjaśnić dlaczego proponują ci odbiór nagrody w twoim mieście (rzadko podaje się numery znajomych z Holandii ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).
  • Odpowiedz
@Fyji2: W sumie co mi to da, że popytam znajomych. Chodzi o rozwiązanie problemu. Ktoś jest w posiadaniu mojej danej. Numer telefonu chyba taką daną jest. W dodatku mają moje miejsce urodzenia. Nieistotne kto to podał i w jaki sposób. Ważne, że bez mojej zgody.

Muszę w tygodniu zadzwonić do GIODO.

Przydałby się jakiś #wykopefekt
  • Odpowiedz
@s87: Nie jesteś sam z problemem. Każdego dnia tysiące ludzi klnie na takich sprzedawców :-)

Moim zdaniem GIODO nie zaproponuje niczego konstruktywnego, a jak tak, to daj znać (jego odpowiedź może być ciekawa).
  • Odpowiedz