Wpis z mikrobloga

Mireczki opowiem wam #niecoolstory z sektora #gospodarka

W zeszłym roku scalono wszystkie polskie firmy wiertnicze (PNiG Nafta Piła, PNiG Kraków, Krosno, Diament) w jedną firmę Exalo. Właścicielem wszystkiego od zawsze jest PGNiG. Chcieli wszystkie firemki zjednoczyć. Żeby stać sie potężnym kombinatem serwisowym w wiertnictwie. Ale odkąd połączyli zaczęło się sypać. Bo boom łupkowy nie wypalił, i ogólnie połączenie firm było żenującym pomysłem bo za dużo ludzi. Teraz słysze że zwalniają ludzi, zabrali im diety w delegacji za każdy dzień na wiertni, ludzie na stole wiertniczym dostają 1600 zł. Diament i Kraków czy Nafta świetnie sobie radziły bo miały mnóstwo wierceń za granicą. No i teraz jest hurr durr będzie prywatyzacja i szukają zagranicznego inwestora. Czyli złączyli firemki, zniszczyli je, a teraz za bezcen sprzedadzą. Naprawdę świetne posunięcie. A konsolidację wymyśliła ta pinda Oliwa-Piotrowska, co wcześniej pracowała w TP, a potem ją zrobili prezesem w PGNiG.

#polska #geologia #wiertniczeopowiesci #polityka #przegryw #coztapolska #pgnig #oswiadczenie
  • 9
  • Odpowiedz
@DOgi: @v00: i weź tu człowiek znajdź robote w tym kraju. chyba zrobię jak paru kolegów, wyjadę do anglii, popracujęw jakiejś fabryce, nauczę się języka i tam będę szukał pracy w branży. tylko muszę zarobić na bilet i wstępne przeżycie
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: w tym #!$%@? kraju zwanym Polska nic nie zdzialasz bez znajomosci w urzedach lub innych instytucjach, tak samo nie zarobisz fortuny ciezko uczciwie pracujac - tylko garb ci wyrosnie
  • Odpowiedz
@DOgi: Przeciwieństwem centralnego zarządzanie jest zarządzanie oddolne np. kamienicą mogą rządzić jej mieszkańcy. Jeśli tym mieszkańcom narzucisz odgórnie władce (nawet jeśli jest to liberał) to kamienica zaczyna być centralnie zarządzana.
  • Odpowiedz
@mirkobiniu: Kazdy ogarniety wiedzial ze ta kobieta jest beznadziejna a jednak ktos ja mianowal prezesem... zastanawiam sie dlaczego to nie ja mam miliardy na koncie tylko jakies stare kacapy co nie ogarniaja zycia?
  • Odpowiedz
@loczyn: ale ta kobita była przyjaciółką tamtego ministra skarbu, czyli Budzanowskiego, więc postawił na koleżankę. w pewnych sprawach ona nawet spoko mówiła, np. jak była debata na temat łupków w telewizji. ekoterroryści robili #!$%@?ę z logiki, a ona nieźle ich cisnęła. ale niestety miała zbyt korporacyjny mózg i za firmy też zrobiła korporację, a że to państwowy moloch opanowany przez rodziny (np. oddział w Zielonej Górze) to sobie nie poradzili.
  • Odpowiedz