Wpis z mikrobloga

2 elementy spawane do kupy, grubości 1.8 czy tam 2 mm, nachodzą na siebie, ale nie przylegają do siebie, jest po między nimi od 0 do 3mm, w zależności jak ktoś to wcześniej poheftuje, czy wycentruje czy nie :D @SUQ-MADIQ wiem, że to kompletnie nie Twój poziom, ale ciekaw jestem opinii eksperta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#spawanie

#pracaspawaczamnieprzeistacza
źródło: comment_NHWHQxi5MIzyK877KhOFng6uUZ6KqKV7.jpg
  • 24
@SUQ-MADIQ: serio:D? za pół godziny idę do roboty, to coś zrobię i wrzucę wieczorem, bo wykorzystałem transfer na telefonie, a to zdjęcia z wczoraj :) a chcesz zdjęcie z boku tych elementów spawanych, czy ogólnie tego całego "przedmiotu"
@unstyle: Jest bardzo dobrze, to trudne połączenie z racji grubości materiału no i przerwy. Technologia nie przewiduje takich połączeń więc są nieprawidłowe z punktu widzenia projektu.

Natomiast nie można się przyczepić do niczego oprócz tego odprysku, nawet zakosowanie w takich przypadkach nikomu krzywdy nie robi bo najważniejsze to nie przepalić tego ani nie narobić podtopień na krawędzi blachy.


@unstyle: W przypadku tego spawu można wybaczyć wszystko, zakosowanie ma swoją wadę - wtopienie, dzisiaj eksperymentowałem z tym trochę spawając cienkie rury pod US i od drugiej strony wygląda to tragicznie, spaw jest wtopiony nieregularnie i bardzo płytko, co w przypadku Twojej spoiny jest bardzo korzystne ale w przypadku grubszych elementów dyskwalifikuje odbiór.