Wpis z mikrobloga

Po ponad 20 latach grania na PC (z czego wciąż nie rezygnuje ofkors ;)) postanowiłem kupić sobie konsolę. Dwa tygodnie temu stałem się posiadaczem PS3. Kupiłem dla gier których na PC zobaczyć nie mogę. Uncharted 2 skończone już, Red Dead Redemption w trakcie, kilka innych gier czeka na półce. Jednakże mam pytanie, co byście polecili w kategorii rpg. Może być także jrpg - byle nie przesłodzone. Dragon's Dogma wydaje się być ciekawym tytułem, co jeszcze byście do tego dorzucili?

Przy okazji - jak jest z tym Final Fantasy XIII. Kilka starych części lubiłem (V, VI, IX). Odpaliłem wczoraj demko Lightning Returns, nie rozumiałem co prawda o co chodzi fabularnie, ale system walki wydawał się być ciekawy. Pytanie czy warto w ogóle wchodzić w temat tych trzech tytułów z tej serii.

#ps3
  • 18
@kml90: kupiłem za 29zł używkę w idealnym stanie. Jeżeli odsprzedam za podobną kwotę (jeszcze nie zdecydowałem, czy zbieram ozdóbki na półkę w postaci pudełek czy nie) to praktycznie nic na tym nie stracę. Źle nie jest. A PSN się nie lubi z moim internetem chyba, bardzo wolno się wszystko pobiera, szczególnie porównując do steama. Niestety. :/
@kml90: @Drake31: Obecnie PSPlus to kiepskie rozwiązanie. Co lepsze już było, nie powtórzy się, gier rocznych nie ma, teraz same sportowe gówna dają i jakieś indie sraki. Lepiej kupować używane pudełka i odsprzedawać bądź zostawiać na półce. Tanio a grasz w konkretne, porządne tytuły a nie jakieś przypadkowe gry.

Co do gier RPG to nie grałem, bo nie lubię ale chyba Wojna na Północy od Władcy Pierścieni to RPG -
@Drake31: PS3 to bardzo dobra decyzja, biblioteka ekskluzywów jest ogromna. Rozglądaj się już za Heavy Rainem ;)

Co do Final Fantasy XIII - jeśli grałeś i lubiłeś poprzednie części (m.in właśnie VII - X) to może być ciężko, Trzynastka zmienia totalnie kierunek w serii.

Moim zdaniem XIII jest świetna, ale tylko jeśli podejdziesz do niej jako czegoś nowego, a nie oceniając przez pryzmat poprzednich części. XIII-2 i LR moim zdaniem słabsze,
@ThrashMetal: też tak myślałem właśnie, mam do nadrobienia tytułów z dobrych 6-7 lat i ps plus mi pewnie tego już nie dostarczy. A tytuły multiplatformowe i tak ogrywam na piecu, bo mam dosyć przyzwoitego. Może kiedyś, jak się na ps4 skuszę, to ps+ będzie dobrym wyjściem.

@Barth: Największe obawy mam co do liniowości, bo to średnio pasuje do rpg. Cóż, sprawdzi się XIII-1, nie kosztuje jakoś szczególnie dużo.

@marianoitaliano:
@Drake31: No niestety, liniowość w tej grze występuje, dlatego właśnie pisałem że nie można na nią patrzeć pod kątem starych Fajnali ;) Choć mniej więcej w połowie świat staje się bardziej otwarty, wtedy gra się robi najciekawsza.

Z fajnych erpegów to na pewno Demon's Solus, Dark Souls i Dark Souls II (dość trudne gry), Dragon's Crown (oldschoolowy sidescroller), a jeśli lubisz japońskie klimaty to KONIECZNIE Ni no Kuni - jeden z
@PanKara: Wstąpienie nie jest złe jeśli chodzi o Gameplay. Fabularnie trochę słabawo, bo kompletnie nie czaiłem o co chodzi. Ale mimo wszystko polecam, fajnie się grało, jak zresztą we wszystkie części.

@Drake31: Fakt, że to Prequel ale na najwyższym poziomie graficznym. Spodoba się i jak walniesz 1 część która jest przerobiona z PS2 to trochę graficzna przepaść. Ale grywalnie to polecam ograć nawet te z PSP i zrobić tak:

Wstąpienie
@Barth: w zasadzie wszystko co wymieniłeś mam na liście do spróbowania. ;) No, poza tymi interaktywnymi filmami, Fahrenheit'a nie trawiłem. ;)

@ThrashMetal: Grafika nie jest problemem. ;) Dzięki za kolejność, czyli dobrze wyszło, że dostałem Wstąpienie. ;)

@czaq: Mierzyłem się z demem DIII i całkiem ciekawie się gra na padzie. Ba, nawet żonie się podobało, a w takie rzeczy nie grywa. ;) Nigdy nie sądziłem, że pogram w diablo