Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem ludzi, którzy wchodzą na #elektroda w poszukiwaniu jakiejkolwiek odpowiedzi. Wchodzę z ciekawości z gałąź traktującą o komputerach i patrze na te ich wypociny związane z diagnozowaniem hardware i ręce opadają. Oni tam wszyscy jak jeden mąż powtarzają jedną mantrę - "jaki rodzaj zasilacza, podaj zasilacz, wymień zasilacz". Myślałem, że to takie ich przywitanie ale oni tam pytają o rodzaj zasilacza gościa, który pisze, że ma problemy z myszką. Z MYSZKĄ!!! To tak jakbym pojechał do mechanika a ten się mnie pyta jaki mam zapach choinki przy lusterku

.

Najlepsze jest jak te specjalisty dostaną odpowiedź, że PSU to jakiś Modecom czy inny Feel. Łoo chłopie, to wina zasilacza na 100%, wywal to gówno, bo on odpowiada za wszystko - że ci wentylator piszczy, że geforce ma wysokie temperatury, że na dysku pojawiają się bady, że w Szczawnicy rzeka wylała a nasi nie dostali się na mundial. To jest wszystko wina zasilacza. I wtedy odchodzą uradowani, bo pomogli pytającemu, który teraz siedzi przed kompem i zastanawia się, dlaczego zamiast kropli oleju na wentyl i sprężonego powietrza za 10pln oni mu każą wymieniać zasilacz, który mimo że nie markowy to pracuje już kilka lat.

Jeszcze lepsze akcje widać jak ktoś ma problem i wszystko opisze ze szczegółami. Oczywiście zaraz pojawi się mod ze swoim "hurr zasilacz albo kosz", pytający zbierze się w sobie, walnie specfikację obejmującą przekrój kabli i kolor molexów, wrzuci co trzeba... i temat umiera, bo okazuje się, że zasilacz to prawilny BeQuiet czy Corsair i nie ma się do czego przyczepić a więcej nie doradzą, bo znają się tylko na tym jednym elemencie :(

#bekazelektrody #elektroda
  • 28
  • Odpowiedz
@aegypius: Przerabiałem to u nich w maju...wszystko z zasilaczem w porządku, ale i tak to wina zasilacza :|.

Albo pasty, co z tego, że dopiero nałożona, nałóż pastę, jak mantrę, nałóż pastę, ramu ci nie czyta? NAŁÓŻ PASTĘ.
  • Odpowiedz
Modecom MC jest akurat jednym z lepszych zasilaczy w stosunku jakość/cena, to seria FEEL jest tak osławiona.


@Majaque: Mój MC Feel 2 lub 3, nie pamiętam działał ~5 lat bez najmniejszego problemu. Podejrzewam że tam zostało by to potraktowane jako mit :D Albo jakiś marketing szeptany
  • Odpowiedz
@Majaque: akurat Feel III wcale nie był tragiczny, można było go bez strachu używać.

Trochę beka, bo ja sam w pewnym momencie zacząłem zasilaczować, ale 1) nie na elektrodzie, tak że jestem czysty 2) dosłownie 90% postów na forum było pisanych bez podania jakiegokolwiek konfigu i pierwsze posty pod tematem ZAWSZE stanowiły konwersacje w stylu:

Kolo: Podaj specyfikacje swojego kompa

OP: hurrdurr ale jak mam to zrobić ja nie
  • Odpowiedz
@Majaque: Każdy Fortron będzie lepszy od takiego Modecoma MC. Dla Modecoma udała się wersja Volcano, no i Feel III nie były tragiczne. Ale w ich cenie i tak można było mieć lepsze PSU. Modecomy po prostu są przeciętne ;) Owszem, jeśli nie będą katowane to będą działać i nie ma sensu go wymieniać na Corsaira za 250zł, czego na Elektrodzie nie rozumieją.

Jeśli dostanę do zrobienia jakiegoś starszego kompa i się
  • Odpowiedz
A ja miałem zasilacz Tracera 4 lata, Take Me - też koło 4 i Feel - 5 lat (w różnych komputerach chodzących mniej-więcej w tym samym czasie), żaden się nie zepsuł. I CO TERAS ELEKTRODO??
  • Odpowiedz
Ja mam calkiem dobre wrażenia na temat tego forum. Co prawda pytam tam srednio raz na rok ale ZAWSZE znalazł się ktos dobrze znający temat i pomógł.

Udzielalem sie troche w dziale gsm, później pytałem o sieci komputerowe oraz odzyskiwanie danych. Za każdym razem byly dobre i rzeczowe odpowiedzi rozwiazujace prblem
  • Odpowiedz