Wpis z mikrobloga

@rzet: Właśnie też się zdziwiłem, bo się zastanawiałem czy pogram w gry na takim necie.. a ping do google mam 20ms vs 40ms na neostradzie. Na kablówkę niestety nie mam szans. Taki net to ratunek dla obrzeży miast skazanych na stare centralki tp. LTE jest zaprojektowany pod transmisje danych, rozmów głosowych nie realizuje w ogóle.
  • Odpowiedz
tp. LTE jest zaprojektowany pod transmisje danych, rozmów głosowych nie realizuje w ogóle.


@kranu: tj blokują ci VOIP'a ?

Z poziomu przesyłu danych to tylko ciąg 01.. Operator musi skanować ci pakiety, aby filtrować streamy głosowe..

Co wydaje się być nielegalne, ale dostawcy LTE to zazwyczaj dostawcy GSM także i wolą ci liczyć za minutę ;)
  • Odpowiedz
@rzet: Nie, tu nie chodzi o VOIP tylko normalne usługi GSM które są niedostępne podczas transmisji LTE.

Więc smartfon w celu realizacji połączenia potrzebuje rozłączyć się z LTE, podobnie jak router aby wysłać/odebrać SMS.

W przeciwieństwie do 2G/3G gdzie to wszystko może działać równocześnie.
  • Odpowiedz
Nie, tu nie chodzi o VOIP tylko normalne usługi GSM które są niedostępne podczas transmisji LTE.


Więc smartfon w celu realizacji połączenia potrzebuje rozłączyć się z LTE, podobnie jak router aby wysłać/odebrać SMS.


W przeciwieństwie do 2G/3G gdzie to wszystko może działać równocześnie.

@kranu: ... śmieszne. Przecież to wszystko i tak pakietowe przesyłanie danych powinno być.
  • Odpowiedz