Wpis z mikrobloga

#piwo #testypiwa #dobrepiwa #alebrowar

Piliście Crazy Mike? Fajny cytrusowy aromat (zgadzam się z opinią że przypomina posłodzonego Rowing Jacka), mocna drobna i biała piana, dość długo się utrzymuje, ale w smaku już słabo - dla mnie zdecydowanie za słodkie, nie czuć tego 100 IBU (przez słodycz wyczuwa się jak dla mnie góra 50), goryczka zalegająca (jak jest zimne to nawet bardzo, o dziwo poprawia się gdy piwo się ociepli), średnio-niskie nasycenie, ciężko mi się je pije, czuć te 20 stopni ekstraktu (alkohol 9%). Jak ktoś lubi mocniejsze Double IPA to pewnie zasmakuje, ale ja zdecydowanie wolę Rowing Jacka czy ubiegłorocznego Saint No More.
Goglez - #piwo #testypiwa #dobrepiwa #alebrowar 



Piliście Crazy Mike? Fajny cytrus...

źródło: comment_1bu79gRDanCk0KMyIHMDmm7z9zjie66E.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goglez: Coś genialnego!, Mój zdecydowany numer 1 w Polsce! Po kolei: piana gęsta drobnopęcherzykowa, bardzo długo się utrzymuje, właściwie do samego końca pokala została 1cm warstwa. Fantastyczny lacing. Kolor bursztynowy, lekko mętny, bez syfów. Aromat: na dzień dobry genialna nuta owoców tropikalnych, chwilę potem wchodzi cytrusowa Citra, następnie wyraźny chmiel. Goryczka zarąbista, obawiałem się że 100 IBU wykręci ryja ale ta była do przyjęcia. Smak cudowny! mieszające się powyższe smaki
  • Odpowiedz
@Dziubaster: Ja piję już tylko piwa rzemieślnicze, uwierz mi że 7zł to jeszcze nie tragedia, może to nie Twój styl.

@unearth: Ja kupiłem w sklepie "Alkohole Świata" w Lublinie, poszukaj w swojej okolicy jakiegoś alkoholowego - tylko takiego z prawdziwego zdarzenia, a nie monopolowgo.

@PeaceUN: Fakt, alkoholu nie czuć wcale, nawet jak się ogrzeje, jednak dla mnie zdecydowanie za słodkie, co przykrywa goryczkę.
  • Odpowiedz
@Goglez: Piłem i spodziewałem się więcej. 100 IBU nie ma na bank, chociaż w sumie goryczka mocno skontrowana słodem. Aromat jak na imperiala cieniutki. Niczym nie dorównuje Imperium Atakuje z Pinty IMO.
  • Odpowiedz
Piliście Crazy Mike?


@Goglez: pewnie, wersja z beczki lepsza od tej butelkowej przesłodzonej, bleee, piwo na 1 raz i ja tam czułem ten alkohol jednak
  • Odpowiedz
@Goglez: Piłem w sobotę w zestawie z Rowing Jackiem. Crazy Mike zdecydowanie bardziej mi smakował od nieco bardziej gorzkiego Jacka. Co tu się rozpisywać, jedna z lepszych IP jakie piłem. Jednak póki co za najlepszą uważam Oto mała IPA, browaru Pinta. Dziś z kolei testowałem Lwówek Jankes, co prawda to nie IPA, ale smakował podobnie. Nawet zachęcająco.
  • Odpowiedz
@Thanathos:

@Goglez:

Obecne warki Jacka są raczej słabe, w dobrej formie ten zawodnik spokojnie dałby radę Mike'owi. Inna sprawa, że to nie jest wcale złe piwo, a wręcz przeciwnie. Jedynie do aromatu mógłbym się przyczepić, bo jest zdecydowanie za słaby jak na imperiala. Poza tym piwo jest jak najbardziej ok - wysoka pijalność i dobry balans między słodyczą a goryczką czyli z kolei to czym ten styl powinien
  • Odpowiedz
@Goglez: Pilem i mi bardzo smakowalo. Piwo jest slodkie i wyklejajace usta ale mimo to pilo sie nad wyraz dobrze (pomimo 35 stopniowego upalu). Co mi przeszkadzaoo to dosyc zielna i dluuuga goryczka. Spodziewalem sie wiecej cytrusow, niz igliwia i trawy.

Mimo to nie powiedzialbym, ze to ROwing Jack w mocnej odslonie. Inny zasyp, inne chmielenie oraz ekstrakt. Rowing Jack jest dobrze zbalansowanym piwem, o przyjemnej i nie za dlugiej cytrusowej goryczce. W Majku to gorycz za dluga. 7.5/10 jak dla mnie.

Ataku chmielu dawno nie pilem, ale z tego co pamietam byl dosc
  • Odpowiedz
@dr_gorasul: Na Grand Championie z Brackiego też się zawiodłem. Jak dla mnie był za słodki i było czuć alkohol dosyć mocno. Tak jak napisałem wyżej, dla mnie wyznacznikiem IIPA w Polsce jest Imperium Atakuje z Pinty. Wypiłem już trochę tych imperiali i jak na razie nic tego nie przebiło. Imperium wywindowało poprzeczkę naprawdę wysoko.
  • Odpowiedz