Wpis z mikrobloga

#!$%@? jakim to trzeba być debilem. Młodszy brat-9 lat jest zapaleńcem Minecrafta. Dzisiaj przez 2h powysyłał 76 smów po 31zł każdy. Łatwo sobie policzyć, że ponad 2000zł nabił. Czy ktoś się z was spotkał z podobnym problemem i czy idzie to odkręcić?

#przegryw #pytanie #minecraft
  • 56
  • Odpowiedz
@Revolas: Odrazu wal prosto z mostu, że transakcja nie dotyczyła "spraw życia codziennego", opiewała na duża sumę, dzieciak wszedł w posiadanie telefonu bez twojej wiedzy i zgody i przez to należy uznać umowę za nieważną.
  • Odpowiedz
@Revolas: #!$%@?, weź go przekieruj do mnie następnym razem, chętnie przygarnę 2k ( ͡° ͜ʖ ͡°)

KOntaktuj się bezpośrednio, sprzedawca ma obowiązek unieważnić wszystkie transakcje w takiej sytuacji
  • Odpowiedz
  • 2
@Revolas: kiedyś dzwoniłem do Huberta tylko że byłem dzieckiem i się zaraz rozłączałem. Chciałem być obrzydliwie bogaty już od małego. Potem ani miliona ani kieszonkowych
  • Odpowiedz
@Revolas: normalnie jakbys chcial nieplacic to umowa jest z góry uznana za nieważną bo brat nie ma 13 lat więc nie ma zdolności do czynności prawnych, nie może zawierać sam umów z wyjatkiem takich drobnych zycia codziennego.

tylko nie wiem jak to wyglada z oddaniem tej sumy / przedmiotu umowy? sama jestem ciekawa, wołaj jak cos

taktyk
  • Odpowiedz
@Revolas: O ile to nie fake to będzie to dobra nauczka dla rodziców. Nie wyobrażam sobie jak można dać dziecku telefon na abonament. Nawet dla siebie bałbym się podpisać taką umowę, bo do 100 zł wiele sieci oferuje rozmowy bez końca, a ukryte płatności czekają wszędzie i szkoda czasami czasu na sądzenie się z operatorem.
  • Odpowiedz
@Revolas: zgodnie z art 12 kc w zwiazku z 14 §1 kc umowa jest nieważna. Zostaje pytanie kto powinien poniesc odpowiedzialność za te smsy. Zgodnie z art 415 kc 9-latek popełnił delikt bo sam wziął komórke i wysłał smsy, jemu nie mozna poczytac winy bo art 426 kc o tym mówi. Zgodnie z 427 kc (w związku z art 92 kro w zw. z 98 kro) za dziecko odpowiadają rodzice
  • Odpowiedz