Wpis z mikrobloga

#sj4000 #aliexpress

Jakiś czas temu, po nieco ponad 2 tygodniach od złożenia zamówienia, dotarła do mnie moja sj'tka.

Wiedziałem, że nie jest to jakość #gopro. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Jak za 300 złotych to ta kamerka to świat i ludzie.

Dużą zaletą jest ekran. Kamera natomiast absolutnie nie nadaje się do nagrywania jazdy rowerem, brak stabilizacji + uchwyt rowerowy, który nie daje się dobrze dokręcić i przy wybojach kamera zmienia kąt nachylenia.

Fotki wychodzą przyzwoite, choć nie zrobi się dobrej fotografii gdy obiekty są w ruchu. Jak używałem gopro hero 1 to nie potrzebowałem nic ustawiać, "komputer pokładowy" dostosowywał wszystkie ustawienia sam, tutaj, żeby wyszło idealnie trzeba dostosować ustawienia samemu, jednak tryb auto również daje radę.

Gdy się zamawia kamerkę trzeba od razu pomyśleć o zapasowych bateriach. Dołożone akcesoria są super, jedynym minusem jest uchwyt rowerowy o którym wcześniej wspomniałem.

Plusy:

-Ekran

-Cena

-Zadowalająca jakość

-Kompatybilność z akcesoriami gopro

Minusy:

-Stabilizacja, a raczej jej brak

-Brak Wi-Fi

-Oszukane 60 fps'ów (podwaja liczbę klatek, ale można nagrywać też w opcji 30 fps'ów :) )

Ogólnie jeśli potrzebujesz kamerki do nagrywania filmików na imprezach i do nagrywania na wakacjach oraz robienia szalonych zdjęć fisheye'm, to ta kamera jest dla Ciebie, jednak jeśli chcesz nagrywać jakieś sporty wyczynowe to warto jednak zainwestować w coś lepszego.
  • 9
który nie daje się dobrze dokręcić i przy wybojach kamera zmienia kąt nachylenia.


@krzycztrybson: zwiększ tarcie między "nóżkami" mocować przez potarcie każdej z nich papierem ściernym.