Wpis z mikrobloga

@velbo: na sony się nie znam, ale jeśli masz matówkę, która nie ułatwi Ci ostrzenia manualnego to bierz z potwierdzeniem, ale pamiętaj matówka > potwierdzenie AF, jeśli masz możliwość wymiany matówki i planujesz mieć sporo szkieł m42 to kup taką do manualnego ostrzenia ino prędzej
  • Odpowiedz
@velbo: Mam do Olka bez potwierdzenia ostrości. jako, że jest to low-end z marnym wizjerem to muszę wspomagać się live-view przy zdjęciach z małą głębią. Teraz brałbym z potwierdzeniem ostrości.
  • Odpowiedz
@velbo: pożądany efekt filtrów osiągniesz także w post produkcji, z kolei przejściówkę bez potwierdzenia wyrzucisz do kosza po tygodniu użytkowania, bo jest to zwyczajnie męczące. Poza tym nie ma nic gorszego niż zrobienie zdjęć, wrzucenie na kompa i niespodzianka, bo wszystkie nieostre, choć na lcd wygladaly dobrze ;)
  • Odpowiedz
@velbo: Ja tam walę bez potwierdzenia i żadncyh niespodzianek nie ma. Nie męczę się też jakoć strasznie. No ake czasem pomagam sobie peakingiem albo po prostu robiąc zbliżenie na LCD. Jak walę z oka to też trafiam gdzie chcę. Nie ma tak źle bez potwierdzenia. :)
  • Odpowiedz