Wpis z mikrobloga

@Famina: nie no jasne że tak, ale wygoda z czytnikiem jest o wiele większa ;) + dostępność ebooków w necie, nie trzeba nawet z domu wychodzić żeby coś dorwać.

no ale wiadomo wszystko ma swoje wady i zalety
  • Odpowiedz
@Famina: Pseudonim raczej mało związany z pisarstwem, to tylko zbieżność. Bliżej mi do technologicznego geeka. Zawiodłem Cię? :P. Rozumiem co masz na myśli, bo też lubię "zapach" papieru, ale dla mnie to nie jest takie ważne.

@Mietu: Jak otagowałeś #kindle, to pewnie @noisy zaraz Ci doradzi. Ja nie jestem w temacie.
  • Odpowiedz
@Writer: @Mietu:

Wołano Kindle, więc jestem! :)

No więc tak. Po pierwsze, zakup Kindle na allegro w żaden sposób nie jest gorszy, nie mniej jednak trzeba zwrócić na kilka szczegółów uwagę.

1. Skąd wysyłana jest przesyłka

Zbyt atrakcyjna cena Kindle na Allegro to zazwyczaj skutek tego, że do Kindla nie został jeszcze doliczony podatek(cło i vat), który naliczone być musi (no chyba, że sam sobie przewieziesz (albo tobie jakaś ciocia)
  • Odpowiedz
@Writer: @Mietu:

2. Druga rzecz na którą warto zwrócić uwagę, to rzecz jasna, czy dany allegrowicz jest ok. Na Allegro wiele osób handluje Kindlami ale najlepiej brać od tych co sprzedali ich już tysiące sztuk. Takie osoby nie zwiną interesu za rok, więc w przypadku ewentualnej gwarancji będziesz mógł (wedle prawa polskiego) mógł realizować gwarancje w dwóch miejscach. W Amazonie możesz realizować bezpośrednio gwarancje zawsze (ale to wymaga np. rozmowy
  • Odpowiedz
@Mietu: @Writer:

3. Kolejna sprawa, to upewnić się, jaką wersję się kupuję (z reklamami czy bez). Wersja czytnika jaką się interesujesz to Kindle 4, w USA zwany po prostu "$69 Kindle", na świecie często nieprawidłowo nazywany "Kindle 5", w polsce nazywany zazwyczaj Kindle "Classic". Uprzedzając twoje pytanie... nie ma różnicy pomiędzy szarym i czarnym Classiciem. Sprzętowo są dokładnie takie same. Różnią się tylko i wyłącznie kolorem obudowy ;)

Wracając do
  • Odpowiedz
@Mietu: a co do tego, czy Kindle Classic jest wystarczający do zwykłego czytania.... to jak najbardziej tak :) Moja żona jakiś czas temu robiła recenzje tego czytnika.
  • Odpowiedz