Wpis z mikrobloga

@123456789qwertyuiop: Jeśli ci się to stało np dzisiaj a wczoraj jeszcze działało to zrób sobie przywracanie systemu . / uruchom jakiegoś troubleshootera. PS. Po czym ci się tak stało ? skonfigurowałeś nową sieć w domu czy ot tak z niczego, działało i przestało?
@Dannyl: No właśnie po niczym, normalnie na uczelni mi śmigało na sieciach uczelnianych, wracam do chaty i pełny zasięg żadnego trójkącika z ostrzeżeniem ip przydzielone, a jak chce coś spingowac, albo wejść na jakąś stronę to od razu, że nie można wyswietlić strony i pingi też nie dochodzą. Nic nowego nie instalowałem w tym tygodniu ;/
@123456789qwertyuiop: W różnych przeglądarkach sprawdzałeś i wszędzie to samo?

Spróbuj się połączyć z poziomu przeglądarki z routerem.

Jeśli działa, to spróbuj puścić gdzieś ping.

Może w routerze masz ustawione, że tylko jedno IP przydziela?

Jeszcze w ostateczności możesz spróbować połączyć się z routerem za pomocą kabla.

Szukać problemu w ustawieniach routera albo ustawieniach połączeń sieciowych w laptopie.
@123456789qwertyuiop: Sprawdź na kablu.

Zaczyna wyglądać na problem w laptopie. Spróbuj może zrestartować kompa.

Miałem taki kłopot z Toshibą służbową w pracy. Łączył się z siecią, wszystko działało, a po ok. godzinie nie otwierało stron. Trzeba było albo zresetować kompa, albo wejść w managera urządzeń, wybrać kartę sieciową, wyłączyć i włączyć w tej zakładce, gdzie się sterownik wybiera.
@mwitbrot: Z siecią się łączy zawsze i nawet pokazuje, że jest dostęp do internetu tylko tak naprawdę go nie ma bo na żadna stronę wejść nie mogę. Jeszcze w poniedziałek wszystko normalnie działało. Co ciekawe w stanie sieci pakiety są normalnie odbierane i wysyłane, w minute po włączeniu po prawie 90 tysiecy
@123456789qwertyuiop: Może zmień kanał w routerze? Właściwie przy obciążonym kanale na komórce też nie powinno być neta, ale kto wie? Musisz trochę popróbować różnych ustawień. Np. wrzuć sobie stałe IP. No i spróbuj przez ten kabel. Podłącz się bezpośrednio do modemu/gniazda w ścianie. Jeśli tam zadziała, to kablem do routera. Jeśli też będzie działało, to coś z wi-fi masz. A teraz nie wiadomo, o co chodzi.

I głupia sprawa, ale może