Wpis z mikrobloga

Tak sobie myślę, że skoro politycy i dziennikarze mówią nam właściwie wprost, że jesteśmy za głupi by samemu odkładać sobie pieniądze np. na emeryturę, to aż dziwne, że pozwalają nam je odkładać np. na ślub, wesele, mieszkanie, samochód. Czemu nie zatroszczyć się i o to? Przecież nie można pozwolić by taki gimboprawak robił co chce z pieniędzmi, jeszcze je wyda na jakieś pierdoły! Państwo powinno za niego odkładać te jego zarobione pieniądze na w/w cele.

#rozkminy #polityka #neuropa #4konserwy #oswiadczenie #takaprawda
  • 22
  • Odpowiedz
@dreaper: @bruceivins: nie rozumiem, przecież ja chcę by państwo troszczyło się także o inne moje potrzeby. Dzięki temu wszyscy mielibyśmy zagwarantowane samochody, mieszkania, pieniądze na ślub i wesele = pewna przyszłość = więcej dzieci = profit.
  • Odpowiedz
@Caishen: Normalne jest to, że można pomóc rodzicom, oczywiście jeśli cię wychowywali. Na pewno nie pomógłbym takiemu tobie, który sobie postanowił zrobić dziecko, żeby mu służyło.

Oczywiście dobrym rodzicom powinno się pomóc, jednak to jest zupełnie inna sytuacja niż w stosunku rodziców do dzieci. Rodzice decydują czy chcą mieć dzieci, dzieci nie decydują czy chcą się urodzić.

@bruceivins: Emeryturę obywatelską postuluje wiele ugrupowań, Twój Ruch, i wydaje mi
  • Odpowiedz
@Matyson: Problemem jest te kilka procent społecznego marginesu - ludzie którzy sami z siebie nie odłożyliby czegokolwiek na emeryturę i bez takiego przymusu zdychaliby teraz na ulicach. Rozsądni (normalni) ludzie tak czy inaczej otworzyliby własny fundusz emerytalny w prywatnej firmie ubezpieczeniowej lub oszczędzaliby we własnym zakresie, żeby mieć za co żyć na emeryturze.

Problemem jest nie fakt, że istnieje przymus uczestniczenia w funduszu emerytalnym, a to jak nieskutecznie nasz zus
  • Odpowiedz
@bruceivins: no, ale to można żyć bez mieszkania czy nie można??!? Rozumiem, że bez emerytury nie można żyć, dlatego jest przymus składki emerytalnej. Skoro więc bez mieszkania też nie można żyć, to dlaczego nie ma przymusu składki mieszkaniowej? Jak ja sobie poradzę?
  • Odpowiedz
@bruceivins: a przecież Korwin nie chce nikomu zabierać emerytury, prawa nabyte są prawami nabytymi z których państwo Korwina ma się zamiar wywiązać, nawet dla takich wątpliwych "bohaterów" jak jaruzel
  • Odpowiedz