Wpis z mikrobloga

@Dreszczyk: Oj będziesz płakał na brak mocy. Nie zawsze mała poj. silnika = małe spalanie. Trzeba brać pod uwagę gabaryty pojazdu. Bo czasem mały silnik w stosunkowo ciężkim aucie, daje spalanie na poziomie porównywalnym z mocniejszym silnikiem. Poza tym nie wiem jak tobie, ale mi się parę razy bardzo przydał zapas mocy.
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: zapomnij o tym samochodzie - nie dosc ze bialy co znaczy ze ex-flota to w dodatku koles mu zalozyl felgi oz racing co znaczy ze go NIE SZANOWAL, a fiaty w dodatku punto nie sa twardymi samochodami wiec jesli go kupisz to najprawdopodobniej kupisz przyslowiowa "cytryne"
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: trochę słaby, ale jak masz zamiar jeździć nim do pracy i na małych odcinkach to powinien wystarczyć. Nie wiem jak jest z blachą w tych punciakach, ale na białym będzie widać rdze jak cholera. Polecam podjechac na stacje diagnostyczna i niech gość go sprawdzi czy wszytko ok i jak wygląda samochód od spodu.
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: Do jeżdżenia po mieście, po płaskim i samemu, ewentualnie z psem lub mega chudą dziewczyną wystarczy. Zobacz czy wspoma działa jak trzeba - tam było City i jak się jeździło z włączonym cały czas, to wszystko szybko szlag trafiał. Alzo zawieszenie (bardzo miękkie) szybko się kończy, elektryka również potrafi namieszać.

6/10, imho lepsze były 1.1 - moc podobna a silnik bardziej trwały i dobrze z gazem współgrał.
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: peugeot - szrot - 4 rozne opony, z tylu jakas zimowka, brak alu, #!$%@? kolpaki z allegro, nakladka na kierownice sugerujaca ze jest mocno starta - skrecony przebieg i to dosyc mocno

audi a3 - wyglada ok, mozna jechac ogladac

astra - troche szrot ale za ta cene mozna jechac zobaczyc, martwi mnie brak fotek ze srodka, tez pewnie skrecona
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: 206 1,4 pali lekko 9 litrów wachy w mieście, nie wiem jak z gazem; poza tym fajne auto. A3 nie wiem, nie znam się za bardzo, ale zawsze wydawało mi się bezsensownie droższym golfem.

Astra fajna, chyba najlepsza ze wszystkich, choć nie ma co wierzyć w 7l gazu, chyba, że w trasie i z górki. Trochę gniją, ale nie aż tak bardzo jak kiedyś, lakier szybko płowieje. Części niedrogie
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: A3 jak najbardziej ok, tylko trzeba znaleźć zadbaną. Polecam silnik 1.8 - trwalszy od 1.6, choć dość paliwożerny (śr. ok. 11l lpg/100km). Generalnie udane auto o ile nie kupi się szrotu. Astra też całkiem, całkiem. Poczytaj o modelach i wersjach silnikowych/wyposażeniowych w sieci. Jest sporo opinii, co do tego, jaki silnik wybrać i na jakie słabsze strony zwracać uwagę.
  • Odpowiedz
@Dreszczyk: Co, jak co, ale od francuzów trzymałbym się z daleka - jakościowo może nie odbiegają od innych marek, ale za niektóre zastosowane rozwiązania, to niech ich szlag trafi.
  • Odpowiedz
jakościowo może nie odbiegają od innych marek, ale za niektóre zastosowane rozwiązania, to niech ich szlag trafi.


@3nriqu3: Świetnie powiedziane :D Ale akurat 206 jest raczej wolna od takich patentów :) Przynajmniej się nie spotkałem z niczym ciekawym.
  • Odpowiedz
@3nriqu3: miałem w swojej karierze civica 92', astre f i prelude, każdy był na tyle prosty, że sam mogłem w nim pojedyncze części wymieniać bazując na internecie i inteligencji (tutaj akurat zasobów dużo nie było) XD
  • Odpowiedz