Wpis z mikrobloga

Liczba głosów na JKM w 2010 - 416 898 - 2,5%

Liczba głosów na KNP w 2014 - 505 586 - 7,2%

Zyskaliście przez 4 lata tylko nie całe 100 tysięcy zwolenników i KNP z obecnym poparciem za 2 lata i tak nie wejdzie do sejmu.

Chyba w tej "gimboprawicy" i braku prawa do głosowania trochę prawdy jest bo w internecie popularność JKM wzrosła o parę tysięcy procent.

#jkm #knp #korwin #gimboprawica #polityka
źródło: comment_K1RUqNtQNLo4dgLUjUQ1xGpKIJieZmgS.jpg
  • 25
@chapeaunoir: to ze duza czesc elektoratu KNP to swiadomy elektorat nie znaczy, ze wsrod wyborcow KNP sa sami fanatycy

tak jak srednio zaangazowany kuc mysli "ide glosowac na korwina bo wolny rynek" albo "ide na korwina bo ci sami przy korycie od 100 lat" tak srednio zaangazowany Janusz idzie oddac glos na PiS myslac "Tusk zlodziej a Jaroslaw dobry to ide".

Owszem wsrod wyborcow KNP jest sporo fanatykow, zalozenie jest celne
aby typowe Janusze i Grażyny nie będą głosowały na Korwina.


@chapeaunoir: oczywiście że jest korelacja poparcia Korwina z niską frekwencją. Ale statystycznie jest bardzo nieprawdopodobne, żeby Korwin wśród niegłosujących miał poparcie niższe niż np. 1%. Podejrzewam, że nie będzie niższe niż 3%. Więc w potencjalnych wyborach parlamentarnych musisz to doliczyć.
@dzangyl: nie bardzo, porównywanie elektoratu PiSu czy PO do elektoratu KNP nie ma najmniejszego sensu. Nie przeczę, że zdobędzie parę dodatkowych procent ale poparcie ciągle będzie wahać się między progiem wyborczym.
@chapeaunoir: oczywiście, że ma! Zależy KTO by poszedł do tych wyborów, więcej młodszych czy więcej starszych, a może po równo? W pierwszym przypadku KNP zwiększa swój wynik, w drugim zmniejsza w trzecim jest taki sam (mówiąc z grubsza oczywiście). Nie da się tego dokładnie sprecyzować, a wyciąganie takich wniosków jak na grafice którą załączyłeś służy wykazaniu pewnej z góry założonej tezy co łamie wszelkie zasady poprawnego rozumowania.
@chapeaunoir: Masz rację ilość zwoleników nie wzrosła dużo z tym że teraz korwina będzie o wiele więcej w mediach. Nie będzie już traktowany jako oszołom z małym poparciem, a oszołom z którym trzeba będzie się trzeba liczyć. Czas dla korwina i fanatycznych kuców jest na rękę.Pytanie tylko czy tego nie skrewią ,a trzeba przyznać ,że mają idealnie przygotowany grunt pod to żeby rosnąć w siłę bo niezadowolenia z UE będzie tylko
@chapeaunoir: Ja patrzę na to nieco inaczej. Może być tak, że poszedł cały nasz elektorat i ani osoby więcej.

Z drugiej strony nigdy w 25-letniej historii wyborów JKMa, nie dostał on więcej niż 439 tys. głosów (wybory 1993). W niedzielę przekroczył 500 tys. Coś się wyraźnie zmieniło.
@chapeaunoir: nawet jezeli NP ma wsrod pozostalej grupy nieglosujacych w wyborach do PE ale glosujacych w wyborach do Sejmu okolo 3-4 % to przy 50 % frekwencji bedzie jakies 800-900 tys glosow. To daje przy 50% wynik okolo 5-6%
@chapeaunoir: Mamy pytanie: Jak tlumaczysz w takim wypadku sondaze? Tak te na probie 1000 osob. W nich takze KNP mialo po 7 a nawet i wiecej %. Przeciez te sondaze sa podobno robione na specjalnie dobranych probkach, tak? Chcesz mi wmowic, ze akurat trafili na tych szczegolnie zmotywowanych wyborcow? :D Prosze cie...
@chapeaunoir: sam kiedys glosowalem na po a teraz glosuje na knp, podobnie moja zona i wielu znajomych. W mojej rodzinie sa tez osoby ktore zapewne glosuja na po i co niby nas tak rozni? Widze ze zyjesz stereotypami jakis zapalonych kucow.
@chapeaunoir: nie wiem skąd Ty bierzesz takie informacje. Głosują owszem ludzie obeznani z Internetem bo TYLKO tam były obiektywne informacje o Korwinie. W tradycyjnych mediach były jedynie informacje kontrowersyjne.