Wpis z mikrobloga

@szatniarka: no niesamowite, dzisiaj widzialem relacje z Cannes i aż mnie wgniotło 25 latek robi film i jeszcze zdobywa uznanie. Z drugiej strony ciekawe skąd miał kase na ten film :) Czy u nas znalazł by się taki twórca gdyby kasa nie była problemem?
@trubaduruf: Akurat on miał bardzo gładziutki start. Grał w reklamówkach, serialach i filmach od 7 roku życia, a jego rodzice są wysoko postawieni w kanadyjskim przemyśle filmowym. Miał warunki + jakiś tam talent + jaja.

W Polsce znajdzie się paru równie zdolnych młodych reżyserów, ale polski reżyser to człowiek kombajn: musi mieć rękę do opowiadania historii, umieć zarządzać ekipą, oko do kadrów i gardło do picia wódki z decydentami :/ Niestety.
@Szaft: Podbijam, dla mnie to reżyser pokolenia tumblr. Każdy kadr to jakiś modny hasztagowy fantazmat. To szczególnie dobrze widać "Na Zawsze Laurence"- . trochę za dużo w tym filmie kiczowatej fantazji, trochę za mało storytellingu. Nie moja bajka, ale chyba mimo wszystko jest zdolny.
A spośród tych, którzy wiedzą z kim pić, tylko jeden zrobi film i nie będzie to najzdolniejszy z grupy.


@szatniarka: Pięć razy Smarzowski.

Nie moja bajka, ale chyba mimo wszystko jest zdolny.


Póki co jest zdolny do odnajdywania się w niszy akurat jeszcze bardzo docenianej, ale już też powoli bardzo eksploatowanej. Ja pozwolę sobie ocenić jego talent kiedy sytuacja wygoni go w rejony gdzie będzie musiał postarać się na nowo, problemy
@Szaft: Smarzowski się świetnie sprzedaje i dlatego może tak #!$%@?ć filmy. W jego przypadku nawet nie trzeba robić symulacji finansowych, bo i tak wiadomo, że to inwestycja niskiego ryzyka. Myślę, że nie musi nikomu w pisfie laski robić, bo jest już marką. Ale na początku z pewnością musiał swoje wychodzić.

Xavier niedługo dorośnie i w naturalny sposób trochę inne tematy powinny zacząć go go interesować. Ja już mam swojego ulubionego geja-reżysera,