Wpis z mikrobloga

@motyw: Jak projektowałem bazę to na poziomie relacji między encjami miałem 1 encję Samoloty i 2 encje w relacji is_a z Samoloty: Pasażerskie i Transportowe. Teraz już implementuję tę bazę danych w SQLu i zastanawiam się czy rekordy mam ładować tylko do tabel Pasażerskie i Transportowe a Samoloty zupełnie olać czy jak to się robi?
@Marmite: Wiesz, ja na przykład Ci nie odpowiadam, bo nie mam zielonego pojęcia o jakich Ty encjach i relacjach is_a mówisz...w czym to występuje? Ja używam od kilku lat mysqla, potrafię zrobić wszystko co potrzebuję, ale to co napisałeś i te sformułowania brzmią jak jakaś czarna magia dla mnie :P
@krupek: Zetknąłeś się kiedykolwiek z relacyjnym modelem bazy danych? Tzn. takim który nie opisuje jeszcze formalnie bazy danych, a jest jedynie zbiorem encji i powiązań między nimi. Bo ja zanim zacząłem miec przedmiot "bazy danych" nie, a w MySQLu też już trochę robiłem :D
@Marmite: no ciężko robić większy projekt bez relacji... ale teoretycznych pojęć niestety nie znam, pewnie jak 99% samouków na wykopie, dlatego nikt Ci nie pomaga :P
@krupek: Tam kij z pojęciami. Jak masz wiedzę a nie znasz pojęć, to sobie poradzimy, o ile zechcesz mi pomóc to jakos to pociągniemy dalej :D więc, relacja IS_A, kojarzysz?
@Marmite: Nie :D pierwsze słysze taką nazwę :D IMO lepiej szukaj po podręcznikach, tam pewnie takich sformułowań używają, ew. zapytaj na stackoverflow - tam są ludzie o każdej możliwej wiedzy dotyczącej programowania ....
@krupek: No już nieważne, chyba sobie porawdziłem :D a po podręcznikach to próżno szukać bo nie widzę nigdzie konkretnych przejść z relacyjnego konceptu na funkcjonującą bazę danych - a to mi jest potrzebne.