Wpis z mikrobloga

Szanowni wykopowicze

pomóżcie mi złożyć przenośnego PCta do grania. Uznałem, że wpakuję go w obudowę mini-itx i trzeba teraz dobrać płytę główną mini-itx, procesor, kartę graficzną i zasilacz. Gier jakiś na wypasie nie oczekuję, wystarczy bym miał w #tf2 powyżej 60fps przy rozdzielczości 1068x1050. Link do obudowy: http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-rc-120a-kkn1-499405/ ale jakbyście mieli pomysł na jakąś lepszą to też piszcie. Budżet maks. 800 zł, mogą być części używane. W koszta nie wliczam napędu, myszy, klawiatury. Myślę że 4gb ram to maks, a dysk wystarczy 500gb 2,5".

#komputery #technologia #informatyka #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pc #hardware
Pobierz patikoti - Szanowni wykopowicze

pomóżcie mi złożyć przenośnego PCta do grania. Uznał...
źródło: comment_gjm7OvRvY8g4XygewMgMkNpIUzAPSjZq.jpg
  • 21
@patikoti: Integra w procesorze będzie wydajniejsza. Wiem bo mam 9600 i mój nowy i3 z integrą HD4600 spokojnie ja zastępuje a procesory AMD maja wydajniejszą grafikę. Poza tym w obudowach itx jest walka o każdy centymetr miejsca i najlepiej jeśli już wstawiać karty niskoprofilowe, ale przy twoim budżecie to się nie opłaca.
@patikoti: Płyta główna z podstawką FM2 ok 300zł

Procesor 400-550 AMD A8 lub A10

Ram 2x2 GB ok 150

Plus zasilacz ale to zależy od obudowy bo często jest w komplecie

Przy takiej małej obudowie możesz mieć problemy z chłodzeniem procesora, do takiej konfiguracji polecał bym bardziej coś w stylu tej pierwszej
@Aureli: Dziękuje, jestem wręcz zachwycony i oszołomiony dzisiejszą technologią. Błądziłem cały dziś dzień, a tu się okazuje, że w tak prosty sposób, w tak niskiej cenie mogę dostać takie cudo wielkości maca mini przebijającego go dwukrotnie wydajnością i dwukrotnie niższą ceną. Jeszcze tylko trzeba znaleźć jaką solidą obudowę bo kawał takiej technologii nie zasługuje na ten tandetny plastik od Silverstone czy Cool Mastera.
@patikoti: Cooler master nie jest taki zły. Będzie trudno znaleźć coś innej firmy w rozsądnej cenie Fractal Design czy Antec robią ładne obudowy ale to już inna półka cenowa. M-ITX to nie jest zbyt popularny format.
@Aureli: Może nie jest zły ale jest pieprzonym grubasem przy tych wszystkich smukłych 20x20x4. Jakiej ilości energii będzie potrzebował taki komplet który wyżej wymieniłeś?
@patikoti: Popatrz na benchmarki i testy może wystarczy A8 zawsze trochę zaoszczędzisz. Obudowa fajna i nawet standardowe chłodzenie procesora pasuje tylko może być problem z zasileniem bo sam A-10 potrzebuje 100-125 W
No to chyba dobry pomysł. A ta obudowa jest sprzedawana w różnych wersjach, sam nie bardzo rozumiem takiego techniczego angielskiego, czy tam jest dołączony zasilacz?
@patikoti: Co powiesz na coś takiego Chieftec FI-02BC-U3 może nie najładniejsza ale ma już zasilacz niby tylko 200 W ale powinno wystarczyć. Większość tych małych jest robiona pod procesory mobilne intela więc i zasilacze słabe.
@Aureli: bardzo doceniam ze starasz sie pomoc, niestety chllernie ciezka wbrew pozorom znalezc obudowe na ten komputerek. jutro jeszcze troche pogrzebie taki sprzet zasluguje na lepsze opakowanie