Wpis z mikrobloga

@oomaster: wiesz, ja kupilem nowa 15stke pro, za duuzo kosztuje mnie, by ryzykowac uzywana i trafic na wadliwy model, jesli juz placisz kupe kasy, to moim zdaniem warto kupic nowke i dokupic apple care pozniej
  • Odpowiedz
@oomaster: A czego oczekujesz? Ja osobiście wolałbym mieć np. pro i rozbudować sobie do 16GB ram za grosze (zwykłe DDR3) + SSD. Retina w normlanych zastosowania moim zdaniem średnio się sprawdza.

Powiedz na ile profesjonalnie montujesz wideo i jakie rozdzielczości.

@kessubuk: Skończ pan wstydu oszczędź - sądzę, źe nigdy nie miałeś styczności z tym sprzętem po za zobaczeniem go u kogoś.
  • Odpowiedz
@oomaster: Nie działa 2x SATA 3 w late 2011 - to mogę ze swojego powiedzieć. Po za tym przydało by się USB 3 ale w tym modelu jeszcze brak. Nie podepniesz też sensownie 2 zew. monitorów (chyba że mowa o TB Display).
  • Odpowiedz
@oomaster: troche tak. po pierwsze bateria trzyma maks 5 godzin, jeśli masz ustawiony tryb retina. ciągnie wtedy sporo. po drugie, zauważyłam pikseloze w okienkach otwierania i zamykania w photoshopie. na moje oko po prostu ekran za mocny na wersję cs5. poza tym wszystko bez zarzutu. bardzo szybko sie otwiera, nic sie nie wiesza, cichutki. troche się grzeje, ale maci generalnie sie grzeją...

w skali 1-10 daję 9,5 :)
  • Odpowiedz
@Pustulka: Zenbooka i X1 oglądałem - jeśli chodzi o X1 to już nie jest jakość IBMa, w środku też katastrofa (porty usb trzymają się na 1 śrubce...), zenbook niby wrażenie sprawia lepsze ale już ponoć sporo spływa z uszkodzonymi zawiasami po krótkim czasie.
  • Odpowiedz
@oomaster: Nie sprawdzałem dokładnie ale chyba 13" nie oferują najmocniejszego CPU (z uwagi na ciepło) ale i tak maxymalna 13" będzie lepsza od budżetowej retiny która jak ktoś wyżej pisał ciągnie sporo GPU jednak. Do tego ja bym polecał 2x SSD w raid (tylko sprawdź czy nie trzeba zmienić kabelka) lub jeśli chcesz zachować płyty to 1xSSD jakiś dobry (np. coś patriota czy corsaira z wyższych modeli).
  • Odpowiedz