Wpis z mikrobloga

#rzeszow, #auto, #mechanika

Witam. Posiadam Passata b6 kombi 2006r.

wczoraj pojawiła mi się kontrolka od hamulców, wydaje mi się, że trzeba kupić nowe klocki, ktoś wie gdzie mogę w Rzeszowie podjechać, by to tanio zrobić i mniej więcej w jakich kosztach to zrobią ?
  • 13
@3330235: Jakby to odpowiedzieli na moich studiach: "Panie profesorze! Nie po to się tyle kształciłem, żeby mnie tak tytułować!" ; ) Ale ogółem cenna i życiowa rada, lepiej tak nie zaczynać wiadomości.
@fakdesystem: Mylisz się! pierwsze co padło w tym passacie o dziwo był silnik i to przy przebiegu aż 450 tys km... a pierwszym co padło w nowym silniku przy przebiegu 200tys km są klocki ..
@3330235: nie chodzi o ubytek (spowodowany wyciekiem) tylko o to, że gdy klocki są chudsze, to tłoczki myszą być bardziej wysunięte. wtedy płyn schodzi ze zbiorniczka do tłoczków w zaciskach.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale kończące się klocki nie powinny zapalać kontrolki hamulców tylko wyświetlać żółte ostrzeżenie na wyświetlaczu między zegarami.
@mrfixpl: właśnie takie ostrzeżenie mi się pojawia od odpalenia auta do zgaszenia :( kupiłem wczoraj płyn hamulcowy.. ale gdy odkręcam korek to płyn jest widzlany prawie po korek, a jak się dolewa to niby się obniża i zaraz wraca do góry.. najgorzej, że na zbiorniczku nie widać ile go jest.. ( za daleko jest ten zbiornik i za bardzo ukryty..
@3330235: SZIK Tyczyn, serwisujemy tam wszystkie firmowe autka i przy dłuższej współpracy nie ma problemu z negocjacją cen. Godzina roboty chyba 70-80 u nich stoi ale jak kupujesz u nich części to schodzą z ceny.