Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie.

Czy grozi coś za nie podanie ubezpieczycielowi przy wyliczaniu składki informacji o szkodzie z poprzedniego roku? Ja miałam szkodę, ale ubezpieczenie jest na mojego ojca. Jego obecny ubezpieczyciel uwzględnił mu tę szkodę, ale inny już nie i zaproponował niższą składkę. Teraz on się boi, że jak się dowiedzą to mu unieważnią OC. Jak to jest? #kiciochpyta #oc
  • 4
@mojwa: Powinni przeliczyć jeszcze raz składkę i wysłać mu liścik z uprzejmą prośbą o dopłatę różnicy.

Nie wiem, co by się stało w momencie powstania kolejnej szkody. Podejrzewam, że Twój ojciec, podczas podpisywania nowej umowy, gdzieś tam zaznaczył, że podał wszystkie dane które mogły mieć wpływ na wysokość składki.

#pytanie
@tentamten: jeszcze nic nie zrobił - na razie liberty mu wyliczyło składkę i zaproponowali mu swoją ofertę. Różnica między LD a Proamą, która o szkodzie wie wynosi ~100 zł, więc nie wiem czy ejst sens ryzykować.
@mojwa: Zadzwoń do ubezpieczyciela, który wyliczył niższą składkę, opisz sprawę i będziesz miała odpowiedź, czy warto ryzykować czy nie. :) Jeśli się boisz, to nie musisz podawać swoich danych - udzielą Ci informacji na podstawie ogólnego zarysu sytuacji.