Wpis z mikrobloga

Doszedł wreszcie, długo oczekiwany zestaw. Zamówienie 11.04.2014, awizo od wczoraj - równiutki miesiąc w trasie. Po drodze zatrzymanie w cle WER Zabrze. Paczka o wartości 50$ zwolniona natychmiast po przesłaniu skanów. Nie doliczyli niczego, choć uważali, że jest spora wartość paczki (chińczyk nie napisał ani od kogo, ani za ile) - więc jest gites.

Dla zainteresowanych aukcja: http://www.aliexpress.com/snapshot/6063475742.html

Chiński przyjaciel powrzucał wszystko do pudełka, część luzem, więc parę nóżek na np. nadajniku radiowym się pogięło. Ale chyba da się wyprostować. Reszta w woreczkach i w stanie idealnym. Póki co wszystko zdaje się działać, ale że mam jeszcze miesiąc na dispute/acceptance, to się jeszcze trochę pobawię ;) Na razie działają wszelkie przykłady z oryginalnego #arduino, więc zgodność pełna, a sporo taniej.


#pokazzakupy #arduino #aliexpress
Pobierz
źródło: comment_OehuzLBsNOzygD6TMb0Co5QSyRIe3LAA.jpg
  • 14
@Mehgods: z tego co pamiętam, to 150 zeta chyba sam zestaw startowy, czyli Arduino + kable + płytka stykowa.

Za stepem szerokim w tej cenie jest zestaw z całym kompletem czujników, wyświetlaczy, diód, guziczków, sensorów temperatury, odległości, ciśnienia, głębokości rogalika i pilotem ;)
@Mehgods: no ja też nie, ale jak mi tu podpowiedzieli ludzie, że da się majsterkować bez lutowania (płytka stykowa) i poskładać mikrokontroler bez układów scalonych i programatorów (podpinasz pod USB i działa), do którego jest gotowe środowisko i przykłady (schemat połączenia, kolorowe obrazki, gotowy kod). To nic tylko się rozkręcać w dziedzinie elektroniki / automatyki / robotyki :)
@Micki: Raczej nie zniechęciłbym się, mnie kręci nawet programowanie dsm-51 w jagodzie/na kartce.Jak będę mógł zobaczyć efekty swojej pracy "na żywo" to raczej mnie zmobilizuje.
@RRybak: Masz jakieś instrukcje dla początkujących? Chciałbym młodszego brata wdrożyć w to i nie wiem jak. Nie musi być koniecznie do Andruino. Mogą też być inne mikrokontrolery tylko żeby było w miarę proste dla laika.
@prezydent88: znaczy, wiesz - pierwszy dzień to mam ;) C++ znam, javę też, język wygląda na banalny. Przykłady są w tonach na http://arduino.cc/en/Tutorial/HomePage. Do wyboru do koloru, co se życzysz podłączyć.

Osobiście zamierzam zaliczyć każdy schemat i coś z tego wyciągnąć. A że programiki są po parę linii ledwie, to - jakby nie patrzeć - banał do nauki :)

Jeszcze dzisiaj rano nie wiedziałem na czym (tak dokładnie) polega płytka stykowa