Wpis z mikrobloga

Chciałbym wydać na pierwszy motocykl 15tys złotych.

13 na moto, 2 na odzież.

Motocykl jeździłby głównie trasami ekspresowymi, lub drogami krajowymi (w sumie trasy Wrocław - Łódź, Wrocław - Warszawa, Wrocław - Piotrków, Wrocław - Praga, Wrocław - Ratysbona, Wrocław - Monachium)

Moje doświadczenie na motocyklu jest praktycznie żadne, tyle co na kursie. Doświadczenie samochodem to ok 100tys w 3 lata, głównie na takich trasach jak wyżej.

Mam 180cm wzrostu, waga ok 75kg.

Co do motocykla mam trzy wymagania:

1. Żebym nie musiał zmieniać motocykla za rok, dwa - wolałbym kupić już odrazu 500 a nie 250, za rok 400 a za dwa 500.

2. Nie znam profesjonalnej nomenklatury, więc patrz zalacznik

3. Preferowałbym sportowy, nie turystyka

Mnie osobiście najbardziej się R6 podoba, znam jednak opinie że na pierwszy motocykl się nie nadaje.

#motocykle #motocykl #yamaha #pytaniedoeksperta
mamojestemw_internetach - Chciałbym wydać na pierwszy motocykl 15tys złotych.

13 na ...

źródło: comment_D1saZMGdrcgiGdkJLWYWfcJU14YLy3eV.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@mamo_jestem_w_internetach: Na sportowym to kręgosłup Ci jebnie po przejechaniu takich tras. Na wszystkich "sportowych" motocyklach i na autostradach będziesz siedział ściśnięty jak kupa w klozecie. Na dłuższe trasy TYLKO I WYŁĄCZNIE motocykl turystyczny pokroju BMW GS'a. Co to za frajda grzać po 180km/h na autostradzie, żeby co 40 minut stawać i rozprostowywać kości. Żadna frajda.
  • Odpowiedz
Moje doświadczenie na motocyklu jest praktycznie żadne, tyle co na kursie


Mnie osobiście najbardziej się R6 podoba, znam jednak opinie że na pierwszy motocykl się nie nadaje.


@mamo_jestem_w_internetach: tu nie chodzi o to, że są takie opinie. Po prostu nie, nie i jeszcze raz nie! Poczas wyboru motocykla musisz być bardzo pokorny i przyznać się, że nie masz żadnego doświadczenia. I ponieważ nie masz doświadczenia, bardzo uważałbym z maszynami o mocy powyżej
  • Odpowiedz
@mamo_jestem_w_internetach: Chłopie co ty porównujesz? Auto do motocykla? Ochłoń trochę, pomyśl racjonalnie i wtedy się bierz za kupowanie moto. Najlepiej poradzić się jakiegoś znajomego który jeździ ewentualnie na forum fanów. Poza tym sport na pierwszy motocykl to jest bardzo kiepski pomysł, no chyba że coś ze słabszej półki.
  • Odpowiedz
@mamo_jestem_w_internetach: tak jak powiedział @Scorpio412: GS500F bardzo fajne moto na początek, ale jak już sam powiedziałeś nie chcesz zmieniać co chwilę moto, więc na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad Thundercatem albo CBR F4i. Moje pytanie brzmi czy masz już pełną kategorię A czy może A2 :)?
  • Odpowiedz