Wpis z mikrobloga

@normanos: ale o co ta spina? Przecież to jest bieg rekreacyjny a nie jakieś zawody. Do tego mierzysz to na endo/googlemaps? W zależności jak powyginasz trasę wychodzą różne wyniki.
@srgs: wyrażenie opinii to nie "spina". Jeżeli organizator twierdzi, że trasa ma 5k i, że ma ATEST to trasa MA MIEĆ 5k, a nie 4,7k czy 5,3k. Po to płacisz i dostajesz chipa aby mieć czas z normalnego dystansu, a nie losowo wybranego - tak to człowiek bega sobie na co dzień.

--

Trasa mierzona googlemaps, znajomy przebiegł z GPS i miał 5,25, ja się w poniedziałek skoczę jeszcze rowerem z
@normanos: to zależy jaki masz GPS ale rozbieżność potrafi być spora, ja biegam średnio 6,5 km a wskazania mam z błędem do 200m, w zalezności od pogody, w telefonach masz chip słabej jakości więc nie ma co oczekiwać, najlepiej jest to zmierzyć za pomocą drogomierza.

Jeżeli trasa ma atest to znaczy że ma te 5km, nie ma co ufać wskazaniom z telefonu / google / licznik rowerowy (zwłaszcza że żaden z
@srgs: Zgadza się, dlatego nigdy na poważnie nie biorę GPSów (liczniki rowerowe da się całkiem dokładnie skalibrować) itp. nie mniej mapie zawsze ufałem, czysta matematyka niemal zawsze daje dobre wskazania ;) Tutaj albo coś źle podali albo mapa na tych zawijasach parkowych nie jest taka dokładna. Z ciekawości sprawdzę to jeszcze rowerem.