Wpis z mikrobloga

Chyba się do tego nie nadaję, kolejne papryki zdychają :/ Te dwie z poprzedniego wpisu wyrwałem, bo całkowicie uschły. Wczoraj zauważyłem, że teraz Goronong i Chupetino również się poddają. Drugi Goronong w dalszym ciągu nie wykiełkował, więc chyba już nic z tego. Jedyne co mnie pociesza to to, że chyba uratowałem drugiego 7pot Red. Wypuścił nowy listek, więc raczej z tego wyjdzie. Reszta papryk rośnie szybciej, wolniej ale rośnie.

ZDJĘCIE

ZDJĘCIE

ZDJĘCIE

ZDJĘCIE

@karczujmy_i_orajmy

#uprawa #chilli #chili #wystrzalowepapryczki #papryczki
  • 10
@leworwel: Nie martw się, u mnie z kilkunastu wysianych ostała się połowa. 2-3 nie wykiełkowały, kilka zdechło we wczesnej fazie, a kilka już nawet po wypuszczeniu kompletu liści. Za to te, które przeżyły mają się dobrze i rosną sobie spokojnie.
@leworwel: Spoko, innym razem się uda. U mnie nadal los jalapeno jest niepewny. Z kilku wykiełkował tylko jeden i do tego źle wykształcony. Brązowe suche listki ma. Niby rośnie dalej, ale nie wiem jak to się skończy.
@leworwel: Wysiałem 3. Jedno wzeszło kilka dni temu, ale tak jak pisałem wyżej, coś z nim nie halo. Pozostałe 2 jeszcze nie wyszły i nie wiem czy wyjdą kiedykolwiek. Kolejne 3 nasionka oddałem szwagrowi, on je wysiewa na wacie. Zobaczymy jak mu pójdzie.
@Ned: W sumie to z tego co pamiętam to w zeszłym roku jak wysiewałem z tych nasionek co Ci wysłałem to też długo czekałem aż wyjdą. Nie tylko Jalapeno ale również Cayenne i Jolka, a wszystkie są z tego samego sklepu. Może to po prostu takie nasiona. No ale poczekamy, zobaczymy. Pisz jak się coś będzie działo.