Wpis z mikrobloga

#noopept #nootropy #narkotykizawszespoko

Wczoraj z racji dnia wolnego, zrobiłem sobie mały eksperyment, i przyjąłem megadawkę noopeptu - 120mg doraźnie. Biorąc po uwagę normalną dawkę jaką stosuje - 15mg 3x dziennie, dawka była wysoka. Zrobiłem to, ponieważ poczytałem o ciekawych efektach takiego eksperymentu.

Od razu uprzedzam - jeśli ktoś spodziewa się, że megadawka noopeptu da mu super umysł, to jest trochę w błędzie, co potwierdzić mogę ja, i inne relacje znalezione w sieci.

No to jedziemy z efektami takiej zabawy:

-Wzrok na normalnej dawce robi się HD, na megadawce to już ultra HD, a kolory są takie, że nawet kobieta nie jest w stanie rozróżnić takich odcieni.

-Słuch jest niesamowity, muzyka, czy nawet śpiew ptaków na ogrodzie stają się wspaniałym przeżyciem.

-Skupienie jest ciekawe, ponieważ byłem skoncentrowany nawet jak nic nie robiłem, ale nie było to męczące, tylko relaksujące

-Pamięć jest najciekawszym zjawiskiem. Na normalnej dawce mam rewelacyjną pamięć krótkoterminową, i lepiej przypominam sobie dane z pamięci długoterminowej. Na megadawce sprawa wygląda zupełnie inaczej. Idąc do kuchni po wodę, zapominałem po co idę w trakcie drogi między pokojami. Człowiek całkowicie traci pamięć krótkoterminową. Czytając książkę nie pamięta się co było kilka linijek tekstu wyżej. Jeśli ma się coś ważnego do robienia nie polecam takiego eksperymentu.

Teraz krótkie wyjaśnienie czemu tak się z tą pamięcią dzieje. Noopept zwiększa neurogenezę, co jest korzystnym zjawiskiem. ALE. Nadmiar neurogenezy upośledza pamięć roboczą. W sumie tylko tyle i aż tyle.

Do celów rekreacyjnych, jak słuchanie muzyki która wtedy jest niesamowicie wyrazista jak najbardziej się to nadaje, ale do pracy totalnie odpada. Dobre też na sen, ponieważ miałem całą noc jeden wielki świadomy sen, i rano czułem się jak nowo narodzony.

Jednak najlepszy efekt tej zabawy pojawił się dopiero dziś. Otóż wzrok częściowo został, słuch również, a pamięć wróciła do normy. Nie wspominając o tym, że czuje się, jak by ktoś wyczyścił mi mózg, totalna lekkość myślenia.

Podsumowanie jest takie - raczej nigdy już nie wezmę megadawki noopeptu, ponieważ poprawiony wzrok i słuch, nie rekompensują wersji demonstracyjnej Alzheimera. Strasznie dziwne uczucie tak wejść do pokoju, i nie wiedzieć po co tu się przyszło, i to pomimo pełnego skupienia.

I jak by ktoś się zastanawiał - tak to stan trwający kilka godzin. Z obecnej perspektywy to wygląda jeszcze dziwniej, ponieważ dziś doskonale pamiętam dzień wczorajszy, oraz to uczucie towarzyszące brakowi pamięci krótkotrwałej.

Czyli w przypadku noopeptu prawdą jest że mniej znaczy więcej.
  • 54
  • Odpowiedz
@Szaft: Noopept ma udowodnione działanie przeciw Alzheimerowe, więc raczej nie będzie wersji premium ;) A sam środek jest już na rynku całkiem długo (przynajmniej w Rosji) i są ludzie stosujący to kilka lat, którzy twierdzą że z czasem jest coraz lepiej.
  • Odpowiedz
Przedawkowanie noopeptu wymagało by wzięcia znacznie większej dawki niż 120mg. Nie ma ustalonej dawki dla tego nootropa jeszcze.


@Limitless: na ruskich ulotkach dawka lecznicza to 3 tabletki dziennie (w których jest bodajże 20mg).

Więc to co zrobiłeś jest zwykłym przedawkowaniem. Chciałeś się naćpać i tyle. Zaprzeczając tylko okazujesz, że jednak ten lek nie pomaga w myśleniu.
  • Odpowiedz
@Kanken: gdzie jest #!$%@? z logiki w przedawkowywaniu leków? Dzieciak się naoglądał limitlessów i myśli, że po zjedzeniu nadmiarowej ilości nootropów będzie mieć HDR przed oczami.
  • Odpowiedz
@Windmark: Twój komentarz jest kretyński, ponieważ wywodzi się z błędnego założenia. Noopept jest lekiem, który został stworzony do leczenia chorób, a nie do podkręcania mózgu. Dawka lecznicza którą sam biorę - 15mg, czy też ruskie 20mg, to dawka optymalna dla leczenia. Natomiast nie ma dawki dla ludzi chcących podkręcić zdrowy mózg.

Przedawkowanie leku to w moim pojęciu wzięcie szkodliwej dawki. W przypadku noopeptu szkodliwa dawka to kilka gram jednorazowo.

Naćpać się
  • Odpowiedz
Dawka lecznicza którą sam biorę - 15mg, czy też ruskie 20mg, to dawka optymalna dla leczenia. Natomiast nie ma dawki dla ludzi chcących podkręcić zdrowy mózg.


@Limitless: Nie ma takiej dawki, ponieważ zdrowego mózgu się nie podkręca.

W przypadku noopeptu szkodliwa dawka to kilka gram jednorazowo.


Gramów*

Naćpać się tym nie da, o czym doskonale wiedziałem. Lek nie powoduje zmiany stanu świadomości, ani żadnego odlotu.


Opisałeś zmiany świadomości, więc było to
  • Odpowiedz