Wpis z mikrobloga

Od 2009 słucham muzyki indie, alternatywy, elektronicznej itd. Zaczęło się w Austrii od słuchania radia FM4. Wtedy poznałem tą inną muzykę. Kilka miesięcy słuchałem radia, ale nadszedł czas przeprowadzenia do Polski. Tu przystąpiłem do technikum. Postanowiłem odnaleźć wszystkie stacje radiowe, które odbierałyby w moim rejonie, by je oczywiście zapisać. I wtedy zacząłem słuchać Radia Euro, bez reklam, a z tą samą muzyką co w Austrii. Jedyna reklama to "Płać rachunki za nasze radio, bo nie chciałbyś, byśmy przestali istnieć", coś tego typu. W 2010 zmieniła nazwę na Czwórka. Zaczęły się pojawiać reklamy, muzyka Hip Hop i Reggae, ale nie przepadam za bardzo za tymi gatunkami :) Dość późno odkryłem Radio Roxy, mianowicie w 2012. Ale nie miałem jak słuchać radia, niestety nie odbierało w mojej strefie. A przez internet, by słuchać, miałem za mało czasu. Szkoda, że Roxy przestało istnieć.

Zrobiłem taką strukturę, drzewo, kto z kim grał, albo kto zremiksował kogo. Ten mój układ, który udostępniam, ma ponad rok. Uznaję go już za niestabilny, bo tych więzi między tymi zespołami jest, tak naprawdę, więcej. Przez ostatni rok już wiele w strukturze pozmieniałem. Wiele ważnych zespołów wpisałem na listę przez ten czas.

#muzyka #indierock #indie #alternativerock #muzykaalternatywna #muzykaelektroniczna #czworka #radioeuro #roxyfm #coolstory
źródło: comment_hzyAgDoiiECgw2zbzlRG9DZOFggV3irk.jpg
  • 7
@kardaw: znam większość z tych zespołów, ale nie umiałbym z tego odczytać kto zremiksował kogo :x

Dajmy na to Florence and The Machine -- nie wiem czy to ona zremiksowała Fatboy Slima, czy on ją, albo czy po prostu grali razem. Troszeczkę nieintuicyjne.