Wpis z mikrobloga

#norweskidziennikindeed #indeedwyjezdza

Piętro pode mną znajduje się knajpa prowadzona przez Turków - w dużym uproszczeniu, jako, że jeden jest Turkiem czystej krwi, drugi Bułgarem pochodzenia tureckiego, a trzeci Bułgarem pochodzenia tureckiego, który od 20 lat mieszka w Norwegii. :P Fajne miejsce, chłopaki są weseli i lubią się zabawić wieczorami po zamknięciu knajpy tak, że mi podłoga faluje w rytm muzyki. :)

Wracając do tematu, jeden z nich postanowił kupić restaurację z dyskoteką w miasteczku nieopodal. Kupił ją od facetów wyglądających jak mafiozi z filmów - wyobraźcie sobie trzech muslimów w średnim wieku w dresach i skórach, poruszających się BMW. Macie obraz? Dodam, ze mozna bez problemu wyobrazić sobie tych gości z kałachami. :P

Co się okazało, gostek wpuścił w tę restaurację oszczędności, a okazało się, że oni wymagają dodatkowej opłaty (o której nie było wcześniej mowy) za to, ze zezwolą mu na prowadzenie tej dyskoteki, jeśli nie zapłaci, będzie mógł mieć tam tylko restaurację. Zdziwiło mnie to, ale okazuje się, że tureckie kręgi rządzą się tu swoimi prawami.

Ciekawa jestem jak dalej rozwinie się ta sytuacja.

Ciekawostki:

*W Norwegii dochody są jawne, co roku lista zarobków jest publikowana w internecie i możesz sprawdzić ile zarabia Twój sąsiad, lub dowolny norweski gwiazdor. ;)

*Ostrożność kierowców norweskich jest chyba dobrze znana, skąd się wzięła? A stąd, ze w Norwegii za przekroczenie prędkości, bądź inne wykroczenie możesz dostać mandat, który NAPRAWDĘ zaboli - nawet 8 tysięcy koron, czyli koło 4 tysięcy złotych. Oni tu mają fioła na tym punkcie, fotoradary są porozwieszane co krok.
i.....d - #norweskidziennikindeed #indeedwyjezdza

Piętro pode mną znajduje się knajp...

źródło: comment_JLrhWsd2LMtnfdXwHOnOhnR9sIEaBQeG.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach