Wpis z mikrobloga

No dobra, to tak. Wiele osób z tagu mówi, że Mahouka jest kiepska i nudna, ale mało kto punktuje wady. A ja - nie wiedzieć czemu - mam teraz ochotę to zrobić.

a) Fabuła

Cały zamysł wydaje się być bardzo dobry, niestety ostatnie dwa odcinki pokazały duże wyrwy. Przygody ucznia w szkole magicznej są całkiem ciekawe, zwłaszcza, jeżeli uczeń jest jakimś eksperymentem wojskowym. Gorzej, gdy zaczynamy do tego dodawać tzw. "cuda" - ogólnokrajowa organizacja przestępcza organizująca zamach? Masakra. Mimo wszystko pod względem historii jeszcze idzie na to popatrzeć, ale problemów jest więcej.

Ktoś mówił, że rasizm w szkole z powodu lepszych lub gorszych umiejętności magicznych jest bezsensowny. Pytanie brzmi: czy rasizm ma sens? Czy ma sens piętnowanie ludzi ze względu na kolor skóry, pochodzenie, wiarę, stan majątkowy, płeć czy cokolwiek innego? Nie sądzę. Pod tym względem IMO nie ma się do czego przyczepić.

b) Bohaterowie

Oj, tu to dopiero się zaczyna robić pod górę. Wszyscy są w pewnym stopniu nienormalni: część jest dziecinna, siostra ma fioła na punkcie swojego brata a brat nie może odczuwać gniewu, dzięki czemu jest klockiem drewna i do wszystkiego podchodzi tak chłodno, że aż wszystko wokół zamarza. Nie, czekajcie, to zazdrość siostry wszystko zamraża. Ot, bzdury...

c) Dobór aktorów głosowych

Kojarzy ktoś tą cycatą doktor od badań statystycznych? Jej głos to porażka. Jak można jej było dać aktorkę imitującą głos pięciolatki?

d) Akcja

Chyba największy dotąd problem. Anime akcji jest... bez akcji! Na 20 minut piątego odcinka akcji było na 2 minuty, może nawet mniej. Prawdopodobnie dlatego większość mirków z tagu nie jest w stanie przełknąć reszty wad.

W sumie to nie wiem, czy dalej oglądać - w sumie mam na to czas, więc chyba się szarpnę.

[ #mahoukakoukounorettousei #anime ]
  • 3
  • Odpowiedz
@Woozie321: Fani LN twierdzą że będzie lepiej...

Ktoś mówił, że rasizm w szkole z powodu lepszych lub gorszych umiejętności magicznych jest bezsensowny. Pytanie brzmi: czy rasizm ma sens?


Przecież jest to nielegalne u nich i tak.

Kojarzy ktoś tą cycatą doktor od badań statystycznych? Jej głos to porażka. Jak można jej było dać aktorkę imitującą głos pięciolatki?


To przecież Sakura Kinomoto
  • Odpowiedz