Wpis z mikrobloga

Mirki, można powiedzieć, że uratowałem facetowi dzisiaj życie. Mam garaż na odludziu, i w tym garażu dłubałem sobie dziś przy samochodzie. Obok mojego garażu, w drugim rzędzie warsztat ma mechanik, który dzisiaj naprawiał Astrę G. Ciął coś przy tylnym kole kątówką z kanału. Nagle jeb, słychać że kątówka odbija, a facet krzyczy ała. Wychodzę z samochodu, patrzę, a facet rozciął sobie cały policzek i leje się z niego jak z zarzynanego prosiaka. Wyglądało na to, że facet rozciął sobie policzek i dziąsło.

Pierwsza myśl - dzwonię po pogotowie. Dyspozytor pyta się gdzie ma wysłać karetkę, no i tu jest problem, bo garaże nie mają numeracji, ani nazwy ulicy. No to nie ma wyboru - wsadzam faceta do samochodu, i sam go zawożę do szpitala. Grzałem przez miasto miejscami jakieś 90km/h (szybciej się bałem, bo nie zdążyłem dokręcić kół), i raz przejechałem na czerwonym świetle (oczywiście upewniwszy się, czy skrzyżowanie jest puste). Adrenalina over 9000

#wypadek #bohaterdomu
skrytek - Mirki, można powiedzieć, że uratowałem facetowi dzisiaj życie. Mam garaż na...

źródło: comment_YelYhqYmcBMMz3JDY9oW9nznkHhKFRSn.jpg

Pobierz
  • 19
@skrytek: w zasadzie to lepiej było wezwać karetkę, a faceta dowieźć do skrzyżowania z drogą gdzie są jakieś nazwy ulic. Bo opis na zagrożenie życia nie wyglądała (o ile rana nie była w okolicy naczyń szyjnych), wystarczyło ucisnąć. Dobrze zrobiłeś, że udzieliłeś pomocy, ale IMHO trochę przesadziłeś ze środkami i sposobem. A tak zaryzykowałeś mandaty i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

DW @Carcer:
@skrytek: ale jak ktoś/coś Cię nagrało/sfotografowało, czy spowodowałbyś kolizję to sąd patrzyłby niewiele łaskawszym wzrokiem na zdarzenie (oczywiście już w centrum miasta, bo koło garaży raczej zachodził stan wyższej konieczności), chyba że byliby ciężko ranni albo zabici to wtedy nie liczyłbym wcale na taryfę ulgową. Na przyszłość zapamiętaj, że urazy kończyn oraz niepenetrujące kości czaszki urazy twarzy nie wymagają bardzo szybkiego transportu do szpitala. Standardowo zakładamy jak najszybciej opatrunek i czekamy