Wpis z mikrobloga

Mirasy drogie, ile w największych miastach (typu Wawa, Kraków, Poznań, Wrocław) w firmach ok 200 osób zarabiają ŚREDNIO (nie jestem ekspertem więc wybaczcie jak #!$%@? jakieś terminy) :

1. programiści webowi frontend (javascript? html, css + inne)

2. programiści backend (java)

3. testerzy pracujący przy testach wymiany danych pomiędzy systemami (znajomość xml, sql +inne, niekoniecznie programowania)

Wiem że zależy od projektu, wielkości firmy, umiejętności programisty/testera itp ale pewnie można wyznaczyć bezpieczną średnią uwzględniając te parę czynników.

#webdev #dev #javascript #java #testowanieoprogramowania
  • 23
  • Odpowiedz
@xCinek: @kkeE: jestem w stanie w to uwierzyć jak widzę niektóre oferty ousourcingowców - jeśli ktoś jest niezbędny przy danym projekcie to i tak jest tańszy w polsce niż za granicą

wiem że rozstrzał jest duży ale te 15k to raczej górna granica i dużo mniejszy procent ludzi, no i prawdopodobnie kontrakt
  • Odpowiedz
@knysha: o kurde, mam nadzieję że te minimalne to podałeś kwoty netto, jeśli nie to masakra jak na największe miasta i duże firmy (wg warunków które podałem)
  • Odpowiedz
@szczepqs: @msq: @bazingaxl: właśnie wychodzi na to że rozstrzał jest lekko przegięty, ale im więcej będzie się o tym mówić tym więcej ludzi skorzysta a nie tylko polskie lub zagraniczne firmy na naszej nieświadomości - mam nadzieję że niedługo będzie rewolucja w świadomości zarobków, już powoli pojawiają się takie strony

imo @archlinuxuser jest najbliżej średniej, choć miałem nadzieję że to będzie bardziej (przy
  • Odpowiedz
@jayfly: to nie jest nawet nieswiadomosc to cos w rodzaju glupoty i zahukania ludzi, braku wiary i zlego wychowania, ludzie sie wstydza i boja powiedziec czego pragna, ogromnie latwo kogos stlamsic i unieszczesliwic na dlugie lata w polsce
  • Odpowiedz
@msq: No to chętnie bo przeoczyłem - przecież to konkurencyjny rynek i dobry odnośnik. A różnice w kosztach życia już sam znajdę i uwzględnię

@szczepqs: "średnia w IT" to już chyba za duże uśrednienie, ale to pewnie stosuje się do ogólnego porównania z innymi branżami/działami

@bazingaxl: na szczęście jako nowe pokolenie możemy to zmienić, nie licząc na zmiany rządów i inne bzdury, bo mamy narzędzie o
  • Odpowiedz
@msq: wielkie dzięki dobry człowieku :) no to szczęśliwie sobie żyjesz, graty :)

co do porównań kosztów, to pewnie porównam dla siebie - przejrzę oferty mieszkań o podobnym metrażu oraz koszty jedzenia które konsumuję teraz oraz uwzględnię resztę wydatków w dużych miastach z listy która podałeś

Zabieram się do lektury :)
  • Odpowiedz