Wpis z mikrobloga

#grybezpradu #gry #grajzbartonim #kazdymozebycjanuszemwojny #januszewojny #polityka #europauniversalis

RUNDA 4

ZMIANY NA MAPIE:

Śląsk w wyniku referendum przyłącza się do Niemiec.

Niemcy podbijają Kurdyjską dżamahriję Pomorza, ale część zajętych ziem zajmuje Emirat Brandenburgii

Hiszpania traci swoje zdobycze terytorialne na rzecz Portugalii. Katalonia odbija swoje 2 prowincje + jedną dodatkową.

Szwajcaria odzyskuje część straconego terytorium.

Szkocja zdobywa kolejne 5 prowincji.

Francja, Hiszpania i Włochy w odpowiedzi na wzrastającą potęgę II Rzeczypospolitej Obojga Narodów tworzą Republikę Łacińską, w wyniku czego wszystkie wojny prowadzone przez Francję, Hiszpanię i Włochy zostają zakończone.

Polityka zagraniczna:

Napięte stosunki na linii Bonn-Warszawa, w związku z przyłączeniem się Śląska do Niemiec.

Moskwa wyraża zaniepokojenie w związku z sytuacją obywateli Rosyjskich w IIRON oraz na Łotwie

Szefowie rządów Belgii i Holandii, ogłaszają wieczny sojusz.

Komentarze oddawać do 22:30
Pobierz Bartoni - #grybezpradu #gry #grajzbartonim #kazdymozebycjanuszemwojny #januszewojny #...
źródło: comment_jRVi7cepf5zxxMfUVhBosjReQhg7jMTU.jpg
  • 25
Warszawa zauważa, że nazwanie nowego państwa II Rzeczpospolitą Obojga Narodów było pomysłem iście debilnym i zmienia nazwę na Rzeczpospolitą Międzymorską. Polacy prowadzą skuteczną propagandę antyrosyjską, oraz formują nowe oddziały, złożone głównie o oddziałów z zachodniej Ukrainy, które nienawidzą Rosjan. Umacniają granice oraz żądają likwidacji Naddniestrza, co tylko pogłębia kryzys w relacjach polsko-rosyjskich.
@AlmostDivine: Troszkę zgapiłem, ale dobre pomysły należy plagiatować :D Ogółem sam czasem robiłem sobie takie symulacje z innymi osobami, ale nigdy nie wpadłem na pomysł żeby to na mirko wrzucić :P, nie wydawało mi się, że coś takiego się może cieszyć wzięciem :D.
@Bartoni: O, pomysł mi wpadł. Warszawa grozi Rosji, iż w wypadku potencjalnych prowokacji ze strony Moskwy, gazociągi biegnące przez terytorium Rzeczpospolitej zostaną wyłączone.
@Bartoni: Wykorzystując niestabilną sytuację w Europie Węgry i Austria podpisują pakt o współpracy gospodarczo-militarnej. Wspólnie atakują Chorwację. Rumunia - zaniepokojona popularnością nacjonalistycznych haseł na Węgrzech - szuka sojuszników, którzy mogliby ją wspierać w przypadku ewentualnej agresji. Wybór pada na Słowację - rozpoczynają się rozmowy nt. sojuszu.

Węgierska ambasada w Belgradzie kusi Serbów wizją odrodzenia ,,Wielkiej Serbii".
@Bartoni: Rosja ogłasza się spadkobiercą Bizancjum jako główny ośrodek władzy prawosławnej. Prawosławni rozsyłają swoich agentów na całą katolicką Europe co zaostrza stosunki na linii Watykan-Moskwa,a przez to, że Watykan jest wasalem Polski, stosunki pomiędzy Warszawą i Moskwą również się oziębiają, zawisa groźba wojny religijnej.