Wpis z mikrobloga

Mobilki polećcie jakies tanie januszowe radio cb. Kryteria: jak najtańsze, żeby działało w miarę poprawnie, będę go używał 2 razy do roku w podróży do ciotki, może być chiński szajs byle spełniał swoje zadanie. #cbradio
  • 10
@przegraniec: szukaj Mtech leggend II - to to samo co President Harry, Stabo ileśtam i Uniden u520, tyle że ma FM (którego nie ma uniden) i nie ma ASQ (którego ma president), a kosztuje śmieszne pieniądze. Płyta głowna jest wewnątrz - uniden, wszystko oprócz zewnętrznej marki - jest 100% uniden. Działa tak samo dobrze.
@przegraniec: przydatny nieprzydatny, sprawa gustu - praktyka jest taka, że w mieście na 19 kanale na tyle jest "syfu" nakładającego się na siebie, że zależnie od regulacji ASQ albo nic nie słyszysz, albo i tak słyszysz ten śmietnik, więc lepiej się sprawuje normalny sq + kręcenie rf-gain tak by było w miarę znośnie. A znów na trasie, gdzie spokój w eterze - ASQ powodowałoby że część słabszych nadawców by ci mogła
@hrumque: dzięki wszystkim za rady. Wybrałem Mtecha Legends II, o głośniczku pomyślę bo chyba naprawdę warto, orientujesz się może czy taki głośniczek można zamontować w jakimś serwisie cb? Wydaje mi się że i tak będzie trzeba się tam udać bo ponoć każdą antenę warto na początku nastroić. A antenke kupiłem Sirio 100 mag. Mam nadzieje że wystarczy.
@przegraniec: Antene stroi się (a przynajmniej wypadało by sprawdzić zestrojenie) w jej miejscu montażu. Jeśli będziesz wstawiać magnes w tym samym aucie w to samo miejsce (albo nie będziesz ruszać) - to ma to sens, inaczej - olej sprawę. Albo znajdź jakiegoś cb-stę znajomego, który ma miernik i ci to sprawdzi - to jest proste jak zmierzenie napięcia ;)

A co do "montażu" głośnika - jeszcze prostsze, z tyłu radia masz