Wpis z mikrobloga

Kurczę, dostałem niby #mandat karny, pięć dych za jazdę rowerem po chodniku, ok. Ale tak patrzę na ten świstek i jedyne co tam figuruje to kwota oraz standardowo seria i numer, żadnych moich danych. Ważne to to jest? oO Po co te rubryczki skoro mają je gdzieś? Wystarczy że wpiszą u siebie kto zacz?

#policja #prawo

Na odcinku Grunwaldzkiej naprzeciwko chemicum gdyby kogoś interesowało.

#rower #poznan
  • 25
  • Odpowiedz
@Taiffun: @nasedo: POwalona POlicja, yaaa pyeeerdole, to co jak ja pojde na rower i bede jechal PO chodniku, to co mogą mi też bezprawnie mandat dać?? To czemu jak jest ścieżka rowerowa to mogą tam iść ludzie z torbami z zakupami, mogą chodzic matki z dziecmi a jakos nikt im nawet uwagi nie zwraca co?? Rowerzystom zawsze sie najgorzej dostaje
  • Odpowiedz
@Taiffun: Jeżeli karzą Cię mandatem, to dostajesz do podpisania świstek, gdzie są Twoje dane, miejsce zdarzenia, opis wykroczenia i sygnatura artykułu, który złamałeś i to jest mandat. Do tego dostajesz takie druczki (jeden zielony, drugi czerwony chyba) i tam jest podana tylko kwota do zapłaty.
  • Odpowiedz
@RPG-7: zawsze cenię słowa wsparcia ;P choć raczej złe prawo bym zmieniał a nie egzekwował i wzmacniał

@gimbusiarz: @nasedo: z punktu widzenia prawa jestem winny i tego nie podważam, tylko samo prawo imvho bez sensu bo wypadki tak czy siak dzieją się tam gdzie ktoś nie myśli/nie uważa, tak na drodze jak i na chodniku. Tylko że cięższe na drodze.

@bambambam: wszystko się zgadza. No to przelewam.
  • Odpowiedz
@nasedo: O ile na drodze jest ograniczenie do 50 km/h. Warunki drogowe/atmosferyczne pozwalają na bezpieczną jazdę, jest się dorosłym itp. itd. Sporo tego jest, ale też można poruszać się po chodniku w szczególnych warunkach ;)
  • Odpowiedz
POlska to jednak biedby kraj, jakas dziolcha w busie siedzi w oodartych na kolanach dzinsach, i przetarte ma pod kieszeniami :((((
  • Odpowiedz