Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z tymi dziwnymi profilami na FB zbierającymi po tysiące (czasami dziesiątki tysięcy) lajków, komentarzy i udostępnień za wklejanie jakichś grafik wygenerowanych przez AI? Codziennie widzę coraz to nowsze profile o nazwach typu "Biała róża", "Błękitny delfin" itp. - wklejają np. "zdjęcie" babci robiącej szalik na drutach (ewidentne AI, nawet ma artefakty typu sześć palców) i dostają multum komentarzy o treści "PANIE BOŻE BŁOGOSŁAW TEJ BABCI, AMEN".
Zdaję sobie sprawę, że jakaś część z tych komentarzy pochodzi z profili ludzi 50+, nieogarniających rzeczy związanych z AI i wierzących we wszystko, co zobaczą w necie. Ale podejrzewam też, że pewna część tych komentarzy to wpisy botów - AI generuje profil, wrzuca grafikę wygenerowaną przez AI, a inna AI zostawia komentarz. O co chodzi? WTF? XD Czy może rzeczywiście mamy tylu naiwniaków bez żadnego zmysłu krytycznego? XD

#facebook #sztucznainteligencja
Horkheimer - Może mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z tymi dziwnymi profilami na FB zb...

źródło: urodziny-87

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Horkheimer moja roboczą hipoteza jest taka, że modele AI trenowane są tak aby tworzyć treści które podobają się ludziom. Gdzieś podświadomie oddziaływają na człowieka. Dlatego ludzie reagują.
  • Odpowiedz