Wpis z mikrobloga

#gielda SP500 zmierza ku ostatecznej walce. Luka zamknięta, około 5490 się ona odbędzie. Prawie roczne wsparcie które teraz jest oporem, opór który ciągnie się po szczytach - w jednym miejscu.
Wskaźniki RSI, Stoch RSI, MACD nie są przegrzane i pokazują przestrzeń do wzrostów.

Nie dajcie się zwieść. Suckers Rally podobno trwa około 5% wzrostu. Tu mielibyśmy 7%. Ja bym wykorzystał to jako okazję do ewakuacji, w sensowniejsze odnogi rynków finansowych.

Dywersyfikacja w akcjach pokazuje, że nie jest dywersyfikacją. Nie znam prawie nikogo kto uprawia longterm. Tylko o tym piszą i mówią :)
John Polomny uprawia uranowy longterm, ale to tylko dlatego, że kupował na dołkach od 2018 roku. Dzięki temu jego portfel skurczył się z 800% na np. 400% zysku.

Ale to tylko śmieszne kreski :)
Prawdziwy inwestor po prostu uśrednia i jakoś to będzie.
tom-ek12333 - #gielda SP500 zmierza ku ostatecznej walce. Luka zamknięta, około 5490 ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tom-ek12333 nie znasz nikogo kto „uprawia longterm” ? Może dlatego, ze nie masz żadnych znajomych?

Ja wręcz przeciwnie, praktycznie każdy ze znajomych który ma styczność z giełda, trzyma jakieś akcje na longa, często są to dywidendówki, które trzymają już po 5 czy 10 lat. Za to ci, którzy próbowali spekulować i rozgrywać rynek w krótkim terminie, pod gówno-kreski lub „na wyczucie” to ich zmiotło z planszy lub #!$%@? sie w hazard
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: na wsi, w Polsce B, to trudno znać nawet kogoś kto inwestuje na giełdzie.

Świetnie, że znasz wielu. Pewnie poczytali tego miłego łysego uśmiechniętego Pana co książkę wydał, i tam było napisane o longtermie. Oni nie wiedząc co robią, po prostu zrobili tak jak tam było napisane. Teraz wygrywają z szerokim rynkiem.
  • Odpowiedz
@tom-ek12333 No szkoda, szkoda, a słyszałeś może kiedyś o takim Łoren Bufecie, co „uprawia long term” na akcjach coca-coli od jakiś 30 lat? Niezły z niego frajer, ze nie pozbywał się akcji, jak śmieszne kreski wskazywały na spadki, przecież po spadkach mógłby to wszystko odkupić taniej, gdyby tylko przeczytał wpis na blogu tomusia z wykopu, o tym jak jakiś gówno-wskaźnik mówi nam, kiedy mamy dołek a kiedy górkę ( ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: Dwa dni temu jak jechałem do Płocka (znów mnie GPS wywiózł na drogę na Sochaczew :/) to akurat słuchałem godzinnego wystąpienia Warrena z 2001 roku. Jak masz wszystko to sobie uprawiasz long term. Psychika ludzka chce jednak teraz i już, jeżeli czegoś nie masz, na coś zbierasz.

Tomuś to chociaż coś tworzy. Maniuś to tylko taka pleśń, która urasta na takich jak ja.
Dokładnie napiszę tu kiedy wskaźniki wyznaczą
tom-ek12333 - @maniek74: Dwa dni temu jak jechałem do Płocka (znów mnie GPS wywiózł n...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@tom-ek12333 tomus tworzy bajki dla naiwnych, którymi świadomie bądź nie, może #!$%@?ć kogoś na minę, manius dodaje do tego swoje trzy grosze, bo może wtedy się ktoś dwa razy zastanowi, zanim tomusia posłucha, takie uroki portalu ze śmiesznymi obrazkami

przykład Buffeta i coca coli celowo skrajny, bo już ręce opadają, po tekstach, ze ty nie słyszałeś o nikim kto „uprawia long term”
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: Popatrz co tu się dzieje jak zaczynają się spadki. Chyba Ci na longtermie oniemiali są bo ich nie widać.

Bajki dla naiwnych czy nie- nikomu na siłę nikt ni wkłada. Czy ja kogoś wsadzam na minę promując fundusz uranowy YCA lub rynek obligacyjny TLT/DLTA w USA?
Czy widzisz jakieś ewidentne słabe strony takich porad w chwili obecnej?

A kupowanie kiedy akcje są tanie- gdzie widzisz błąd?
  • Odpowiedz
@tom-ek12333 ci na longtermie maja za sobą „atrakcje” jak COVID czy bessa, wiec wiadomo, ze ich nie widać na korektach rzędu 5% smarujących wysrywy, ze teraz to już koniec świata, tak reagują świeżaki na rynku, którzy odbierają swoją pierwsza lekcje
  • Odpowiedz
@tom-ek12333 No właśnie jak w co drugim wpisie spamujesz linkiem do swojego bloga, sugerując, ze najlepsza strategia inwestycyjna jest przeczytać twój wysryw pod tytułem „jak wyznaczyć dołek” to jest to wkładanie na siłe, przede wszystkim, ze sam na tym nic nie zarobiłeś.

Pisałem nie raz, zarób, podepnij pod to stejtment a sam dam ci plusa, na ta chwile to wyglada jak szukanie atencji przez chłopa z wybujałym ego, który jest na
  • Odpowiedz
@tom-ek12333 możesz zejść na ziemie. Oprócz spamowania rzekoma wiedza o kupowaniu dołków, często straszysz tu ludzi, za mamy górkę i aby uciekali z rynku, widziałem taki wysryw nie dalej jak wczoraj. Owszem, to może być koniec hossy, moze ona potrwać jeszcze trzy miesiące, ale równie dobrze moze potrwać jeszcze trzy lata, nikt tego nie wie, ani ja, ani ty, ani żaden twój guru z YT, jeśli ktoś twierdzi, ze potrafi wyznaczać
  • Odpowiedz
@tom-ek12333 np. z tym, ze mamy teraz górkę i aby uciekać z akcji, ktoś sprzeda a hossa będzie trwać jeszcze 3 lata i straci np. kilkadziesiąt lub kilkaset % potencjalnego zysku + siądzie mu na psyche, ze został na peronie, lub co gorsza, odpali shorty, bo uwierzy w twoje gówno-kreski, ze zaraz przyjdą spadki i przepali na tym depozyt, jeśli rynki dalej będą szły w górę
  • Odpowiedz
@maniek74: źle myślisz. Nie namawiam do szortowania i sam już tego nie robie. Miałem mini epizod z cfd który mnie z tego wyleczył.

Większą krzywda jest strata kapitału niż brak zysku. W tym momencie osoby będące na rynku ponoszą duże ryzyko.

Możemy się założyć. Jeżeli w ciągu następnego pol roku ceny akcji mocno spadną a TLT urosbie, to napiszesz w głównym wątku, że przepraszasz za farmazonienie, i że miałem
  • Odpowiedz