Wpis z mikrobloga

#szosa #rower
Dlaczego kierowcy w Polsce tak często nie lubią rowerzystów? Przecież rowerzyści od zawsze byli istotnym uczestnikiem ruchu drogowego i zapewne długo jeszcze będą. Niegdyś rower był podstawowym środkiem transportu na krótkie dystanse, szczególnie do pracy, dla wielu osób. Moi rodzice opowiadali mi, że zimą do miasta jeździli saniami konnymi, nawet w 15 osób. Dziś to samo gospodarstwo domowe, składające się z dwóch rodziców i dwójki dorosłych dzieci, posiada 4-5 samochodów. To wspaniałe, że tak się rozwinęliśmy, ale ważne jest, byśmy szanowali się nawzajem na drodze.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czeslawek1:
Na tym zdjęci jedyne co widać, to grupę rowerzystów jadących poprawnie ulicą i rowerzystę jadącego chodnikiem. Możliwe, że to DDR, ale ze zdjęcia to nie wynika!
  • Odpowiedz
  • 57
@i-marszi: Jest dużo możliwości :) Jest też szansa, że włączyli się od lewej i nie mieli jeszcze wjazdu na DDR. To jest tego typu zdjęcie, za pomocą którego, przy odpowiednim opisie możesz negatywnie nacechować całą społeczność.
  • Odpowiedz
@i-marszi: Wydawało mi się to oczywiste, że obok jest ścieżka rowerowa, ale spieszę z nadaniem kontekstu:
"Jakim trzeba być ignorantem, żeby blokować pas drogi, mając ścieżkę rowerową?!!! - zwraca uwagę czytelnik igryfino. Pan Przemek przysłał nam zdjęcie z dzisiejszej sytuacji, której był świadkiem tuż przed Gryfinem. Drogą wojewódzką z Wełtynia do Gryfina jechała grupa rowerzystów, chociaż obok w tym samym kierunku przebiega ścieżka rowerowa. Niestety, skorzystali z niej nieliczni uczestnicy tej niedzielnej rowerowej wyprawy."
https://www.igryfino.pl/artykul/42928,czy-mozna-jechac-na-rowerze-droga-gdy-obok-jest-sciezka-rowerowa

A jeszcze kontekst prawny:
Artykuł 33 Prawa o ruchu drogowym
  • Odpowiedz
Dlaczego kierowcy w Polsce tak często nie lubią rowerzystów?


@borsuk123: Musiałbyś pytać każdego jednego skąd u niego pomysły na głupie zachowania na drodze ¯\(ツ)/¯

Pamietam był jeszcze pedalarz na fb rowerowawa - ale dostał wyrok i zamknął profil na fejsbuniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Nie wiem czy profil powstał jak feniks z popiołów, czy ktoś sobie przytulił nazwę, ale ja tam widzę go bez przerwy od
  • Odpowiedz
@czeslawek1
Żadnych znaków nie widać, więc nic nie wiadomo. Zresztą na tym zdjęciu o żadnym blokowaniu ruchu nie ma mowy, spokojnie można ich wyprzedzić, jadą poboczem, chyba są w trakcie jakiegoś wymijania bo szyk im się popsuł.
  • Odpowiedz
I przez to jestem wyprzedzany na zakręcie przez jakiegoś Łukasza w audi a6 c5? Co ma piernik do wiatraka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że takie piąte zero jest przedstawicielem dokładnie tego samego gatunku co "pedalarze" ¯\(ツ)/¯
Idioci występują wszędzie, odwalają maniany, a jak im się to wytknie to wskazują na inną grupę z "ale" oraz oczywiście wyolbrzymianiem jak to "wszyscy tam". I tak to się kręci..
@
  • Odpowiedz