Wpis z mikrobloga

Jako, że kocham kiedy paczka od wykopka przyjeżdża (paczka od użytnika @loopie96 która była zajebiscie zapakowana, z prezentami, z żelkami i którego bardzo polecam) oraz kocham ten tag, który niestety trochę zdycha (a szkoda, bo to najlepsze miejsce do kupowania odlewek) zrobiłem sobie zabawę:
ŚLEPE TESTY PONAD 20 TANICH ZAPACHÓW.

Zasady? Żadne, psikam na blotery, czekam pół godziny, wącham i piszę co mi tylko mózg przytknie. Na końcu oceniam To nie są żadne profesjonalne recenzję, ale moje rzetelne skojarzenia w ciemno. Bardzo polecam testowanie w ten sposób, najlepiej to w ogóle jeszcze nic nie czytać na fragrze. Zdacie sobie sprawę jak bardzo to co piszą inni wpływa na odbiór zapachu. Pewnie wydaje wam się, że wcale tak nie jest, ale jest. Jestem zaskoczony jak bardzo sugestywny jestem. Lecimy:

1. Arab, cukier, palony cukier, szafran, guma. Więcej cukru. Karmel, kiosk ruch (tytoń zarda?). Pachnie jak każdy inny arab. 3/10


2. Cytryny, pot, dezodorany, męska szatnia, tania lawenda, środek czystości, kurz, pachnie jak coś zepsutego. Niet. 2/10
Adnotacja po testach: nigdy nie lubiłem Chanela Egoiste Platinum pomimo, że kocham lawendę i nie rozumiałem zachwytem nim na perfuforum ad 2013. Widać nic się nie zmieniło.


3. Iglak, ziemia, las, żywica, popiół, lawenda, stara szkoła. Dziad z ogromną klasą. Polo green tylko lepsze. Cudeńko. 9/10


4. Drzewny, coś gourmandowego, pachnie tanio, nudny, pudrowy, irysowy. Trochę w klimatach 1m. Będzie zbierał komplementy. 6/10


5. Słodki, wanilia, ulep, przyjemny, arab, syrop, bardzo piękna ambrowa nuta, tytoń, seksowny 7/10

Adnotacja po testach: jak psiknąłem to aż się nie mogłem powtrzymać żeby powąchać szybciej. Otwarcie #!$%@? z kapci. Jedno z lepszych które czułem.


6. Męsko, ambroxanowo, świeżko, herbata(?), bardzo generyczny, wtórny, morski, bergamota. Do zapomnienia. 5/10


7. Gorzki, niebanalny, limonka, grejpfrut, molekuły cytrusowe, duszący, ciekawy, mleczny, kardamon, wanilia. 7,5/10


8. Ogór, Ogór, ogór, Przypomina DKNY be delicious. Damski w złym sensie. Trochę jak podróbka farenhajta z jakimś damskim gównem. Pass. 3/10. Pachnie tanio.


Adnotacja po testach: jak sprawdziłem na fragrze spis nut to napisałem do Loopiego czy nie pomylił etykiet. Nigdy w zyciu bym go tak nie opisał.

9. Mocna wetyweria, wędzonka, jak grill (wręcz czuć kiełbę), proch strzelniczy, spaliny, w tle iglak. Skóra, dużo skóry. Drewno, cięte drewno. Zajebisty, oryginalny, niszowy. Mógłby to wydać Beaufort. 8/10

Adnotacja po testach: największe zaskoczenie. Niesamowite wręcz, że tam sprzedają coś takiego.


10. Ogór ogór ogór, melon, tanie gówno, sól, smród tanich perfum z rozlewni w autobusie, kolejne trochę jak #!$%@? DKNY BE DELICIOUS. 2/10

Adnotacje po testach: rozczarowałem się, bo jak 15 lat temu testowałem ten zapach jeszcze jako He Wood to wydawał mi się cudowny. Dzisiaj nie do zniesienia. Niestety


11. Syrop, oud, drzewo. Piękne. Wreszcie ktoś to dobrze sklonował. Czekam z ujem w ręku na testy skórne. Oby parametry dawały radę. 9/10


12.Pieprz, cytrusy, kwiaty, bergamota, piżmo, jakaś wanilia?
Dziwne. 5/10


13. Arabski, dużo szafranu, słodki, trochę jak MFK Baccarat Rouge, szpital, róża, intrygujący, mydlany w dobrym sensie, skręca w damską stronę. 5/10.


14. Poznaję. Jeden z moich ulubieńców. Wanilia, kadzidło, pieprz. Cudo. 9/10


15. Nie. Po prosu nie. Chemiczne gówno. 1/10 - chyba najgorszy. Może na skórze jest lepiej. Nie wiem


16. Arab (?), wanilia, szafran. Jak 100 innych arabów. Sam nie wiem, nudy. Trochę mleczny

Adnotacje po testach: liczyłem, że to będzie świetny zapach. Może w oryginalne jest super. Sprawdzę, ale jestem mocno rozczarowany.


17. Wetyweria, paczula, popiół, dym tytoniowy, wędzonka, iglak, trochę kadzidła, bardzo niszowy, ziemia ziemia ziemia. Super. 9/10. W #!$%@?ę niszowy.

Adnotacje po testach: jeszcze potestuje na skórze ale chyba hype is real panowie.
Serio, HYPE IS REAL.


18.Nieprzyjemny, kojarzy się z lakierem do paznokci (molekuły acetonowe?), jakieś kwiaty. Interesujący ale fujka trochę.
Edit: tym bardziej wącham tym bardziej mi się podoba. Skojarzenia z hurtowniami do których jeździłem za dzieciaka. Dużo jakby wosku ze świec zapachowych, kwiatów, syropu, "zapachu starości". Damn, nie wiem co sądzić. Kocham i nienawidzę jednocześnie. Trochę jak m7. 9/10 albo 3/10


19.Pranie, świeże pranie. Piżmo, przyjemny, arab(?), lawenda, konwalia, wiosna, więcje piżma, cytrus. Jakbyś się położył na świeże pościele w białym kolorze, na mega zimnym łóżku. Mega sprawa, naprawdę. 8/10


20. Róża, róża, róża. Boli łeb. Miałem kiedyś olejek różany z Tunezji i tak to pachnie. Trochę jak marmolada. Kiedyś był olejek inawery do epeta "dzika róża" - tak to pachnie. Meh. 4/10


21. Dior homme intense po arabsku. Liczyłem, że ktoś już go dobrze sklonował i mogę położyć lachę na reformulacje Diora, ale jednak pachnie tanio. Zrobię jeszcze test ręka w rękę no ale meh. Mam jakąś podróbę z perfumylane.biz i tak to trochę pachnie. Może na skórze będzie lepiej. 6/10


22. Trochę ziemisty, irysowy, kwiaty, piżmo, mydełko. Dior homme, ale mydlany a nie szminkowy. Przyjemny cytrus. Matko, to jest chyba nawet lepsze niż dior homme. Jaram się w uj, oby parametry dawały radę. Super! 8.5/10


Nie wiem czy ktoś to przeczyta, no ale zawsze można sobie coś upatrzyć i wydać ciężko zarobiony pitos. Tak czy inaczej zabawa była super. Kocham wąchać pachnący alkohol. Jak będzie coś bardzo ciekawego to siekne jeszcze długie recki po testach globalach i skórnych.
Pozdrawiam was moi mili

#perfumy
Irciu - Jako, że kocham kiedy paczka od wykopka przyjeżdża (paczka od użytnika @loopi...

źródło: 452938834_873896784589721_1708025409679036435_n

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Irciu: brawo Caron. Budżetowy klasyk zdeklasował arabskie śmierdziuchy i Zara, która za małymi wyjątkami jest tragiczna. Genetyczne guwno które często nie jest warte nawet tych 50 zł
Dsquared klasa. Marka która trzyma równy dobry poziom od samego początku i ma swoje dna
  • Odpowiedz
  • 0
@Gusmag: Wszystko odlewki więc raczej nie. Ewentualnie puszcze jakieś najgorsze/najlepsze
@dr_love Caron pachnie tak, jak polo green by chciało. Jestem oczarowany i zdecydowanie nie mogę się doczekać testów globalnych i na skórze. Właśnie w tym momencie sprawdziłem perfumehub i wygląda na wycofany - wiesz coś o tym?
  • Odpowiedz
@Irciu: takie testy są najsensowniejsze, chyba trzeba jakąś paczkę z tajemniczymi próbkami puścić po wykopie, coby się okazało, że zapachy za 2zł są warte tyle co te za 15 i na odwrót
  • Odpowiedz
@Irciu: Super się to czytało, to lubię w tym tagu. To prawda z sugerowaniem się spisem nut, czasami się dziwię jak ktoś skomentuje że czuje coś w moich perfumach czego nie ma, po czym szybko sobie przypominam, że ludzie nie widzieli drzewka z fragry tak jak ja i sam pewnie bym zdębiał jakbym miał z powietrza coś rozpoznać. Fajna inicjatywa ;)
  • Odpowiedz
Dior homme intense po arabsku. Liczyłem, że ktoś już go dobrze sklonował i mogę położyć lachę na reformulacje Diora


@Irciu: Kayaan Classic
  • Odpowiedz
@dr_love: ten Caron to jakiś majstersztyk, nawet mimo że nie przepadam bardzo za dziadami to ten mi przypadł, a dostałem w tak sportowej cenie że po polaniu około połowy flaka zachowuje wszystko dla siebie
mi akurat ten Original Wood bardzo siadł, nie wiem na ile on ma się do OG He Wooda bo tego nie wąchałem nigdy
i co do Zary to też całkowicie się zgodzę, zdarzają się perełki, ale
  • Odpowiedz
@loopie96: Znasz Le 3me Homme Carona? Fenonemnalny jest. Tak samo L'Anarchiste. Tego odkładam zakup od chyba 5 lat, ale w końcu się uda chyba . Co do Dsquared DNA zachowane ale jednak jest to inny zapach niz te z serii He Wooda. Parametry ma natomiast chyba lepsze
  • Odpowiedz
@dr_love: właśnie z Carona i serii pour homme wąchałem na razie tylko Yatagan i Sport, obydwa super zapachy
mega siedzi mi w letnim czasie ten Sporcik, tylko kurcze najgorsze że potem się już go nie złapie :(
A masz może więcej na polanie Caronów z tej serii? bo te dwa naprawdę zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie
i dzieki za odpowiedź co do OW, co do parametrów to na mnie
  • Odpowiedz
@loopie96: mam tylko 3eme Homme na chwilę obecną - świeże z prominentną nutą goździków. Takie jesienne perfumy ale bardzo spoko na ciepłe dni Mógłbym Ci zrobić odlewkę bo chyba z 50 ml mam jeszcze, ewentualnie zamienić się za jakąś odlewkę od Ciebie..
Możliwe, że po wypłacie (czyli poniedziałek/wtorek) kupiłbym L'Anarchiste i wrzucił z 40-50 ml na rozbiórkę, bo mam w planach jeszcze 2-3 fajne zapachy rozebrać pod koniec miesiąca, w
  • Odpowiedz
@dr_love: o to może poczekam co zdecydujesz z tym l'anarchiste bo to też chętnie bym sobie obadał, także jakbyś mógł to proszę oznacz mnie jakbyś rozbierał, jeśli nie to myśle że dogadamy się co do le3
  • Odpowiedz