Wpis z mikrobloga

Siemanko, chciałbym pobawić się trochę fotografia mam pewnie budżet na to przeznaczonych jednak zastanawiam się nad dwiema drogami
1 obecny Nikon d5300 dokupienie kilku obiektywów
I nauka na tym sprzęcie
2 kupno coś pokroju Sony a6500 i nauka na bezlusterkowcu (może macie jakieś propozycje na start 3-4k)

Czy d5300 to jeszcze przyzwoity aparat, czy obiektywy które do niego dokupie w przyszłości będę mógł w czymś nowszym używać? Głównie będę robić zdjęcia z wypadów motocyklowych, wakacji, samochody motory, może jakieś makro.

#fotografia #apart #nikon #sony #canon #
PiquantParty - Siemanko, chciałbym pobawić się trochę fotografia mam pewnie budżet na...

źródło: temp_file7308128929844373885

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiquantParty
D5300 to dobry aparat ale nie kupuj go. Ten system już nie będzie rozwijany i nie będzie nowych Nikonie lusterek. Teraz liczą się tylko bezlusterkowce.

Zaraz ci tu będą kity wciskac że warto Nikona/canona i co ją #!$%@?ę, stare lusterka są takie zajebiste i jeszcze posłużą 10 lat. Może posłużą i 20 ale nie idź tą drogą bo zostaniesz ze starym ciężkim klamotem którego wartość spada na ryj i którego nie bedzie ci sie chciało nosić. No ale będziesz miał +10 do prestiżu za "profesjonalny" wygląd.

Chyba że jesteś biedny, to kup Nikona d5100 i obiektyw 18-105, zmieścisz się w 1000., do tego jakas stałka 35 mm za kilka stów. Ale gdy będziesz to nosił, przeklniesz dzień w którym go
  • Odpowiedz
  • 0
@Trolkien d5300 mam, leży kilka lat w domu, używany był kilka razy ale jakoś mi nigdy nie podchodził, mam też gówniany obiektyw który był w zestawie. Dużo słyszałem dobrego o łatwiejszej nauce na bezlusterkowcu. Stąd pomysł kupna może bym się drugi raz nie odbił
  • Odpowiedz
@PiquantParty Też mam Nikona i odkąd kupiłem a6100 nie wziąłem go do ręki. Tylko akumulatorków trzeba dokupić. Kup taki żeby miał wizjer, bo w słońcu mało widać na wyświetlaczu.

A w autofocusie to jest przepaść, nie ma co porównywać
  • Odpowiedz