Wpis z mikrobloga

Mam pytanie z serii monetyzowania aplikacji mobilnych. Szczerze mówiąc, nie mam większego doświadczenia w mobilkach a ostatnią aplikację do appstore i play store wrzucałem 8 lat temu. I w związku z tym mam kilka pytań, z góry dziękuje jak ktoś podzieli się swoim doświadczeniem :)

1. Czy potrzebna jest firma by wrzucać appki do appstore/play store?
2. Jak monetyzować aplikacje nie będąc firma? Tzn. jeżeli dodam jakaś opcję zakupu w aplikacji to czy mogę się rozliczać na podstawie jakiejś umowy zlecenie/dzieło z appstore/play store?
Za wszelkie dodatkowe informacje będę również wdzięczny :)
#programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pottymouth:

1. Nie, do założenia kont deweloperskich nie jest potrzebna firma.
2. Nie interesuje ich w jaki sposób ty to rozliczysz, ale przy namacalnych zyskach posiadanie firmy jest preferowane. Ogólne wyjaśnienie na Antyweb.

Najpierw trzeba skupić się na zarobieniu czegokolwiek, a dopiero później na liczeniu :). Mając dochód najlepiej i tak zatrudnić księgową, która ma doświadczenie w temacie i
  • Odpowiedz
  • 0
@Reevo: Pracuje na UoP i mam powyżej minimalnej ale nie chce mi się bawić w JDG przy założeniu, że raczej będą to jakieś grosze w rozliczeniu rocznym. Dzięki za artykuł mimo, że nie jest on do końca spójny. Raz mówią, że z App Store można się rozliczać na z innych źródeł a później, że trzeba wystawiać fakturę VAT xD
  • Odpowiedz