Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie podwiesić w bloku z Wielkiej płyty sufit w kuchni i zrobić tam 6x LEDY.

AKtualnie mam tylko 1 lampę na środku. Jest jakiś poradnik na youtube albo na google jak rozdzielić główny kabel, żeby był na 6x punktów LED + 1 główny? Czy lepiej do takich prac elektryka. Dodam że wymieniałem już lampy. U mnie byłoby prosto, świecą się wszystkie punkty albo nic po właczeniu/wyłączeniu.

#remontujzwykopem #remont elektryka
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michal-saszak: Jeżeli ledy zasilane z 230V to po prostu od tej głównej lampy na środku prowadzisz przewód do pierwszego leda, od niego do drugiego itd. czyli łączysz je równolegle. Jeżeli zasilane z 12V to musisz jeszcze upchnać gdzieś zasilacz i wtedy zasilacz podłączasz pomiędzy lampę główną a pierwszego leda, reszta tak jak dla 230V.
  • Odpowiedz
@michal-saszak: Ale o czymś takim jak bezpieczeństwo przed porażeniem prądem to słyszałeś czy nie bardzo? Bo nie płacisz elektrykowi za to że ci wywierci kilka otworów w suficie, a za to że zrobi to razem z odpowiednim połączeniem i zabezpieczeniem połączeń.
  • Odpowiedz
@roonie

po co?

Bo Op tak to opisał, że każdy go inaczej rozumie. Niby pisze, że chce mieć 6 led plus główna lampa a na końcu, że wszystko razem i kij wie o co mu chodzi.
  • Odpowiedz
@michal-saszak spoko, to jest prosty temat i zrobienie instalacji bez łączenia tego do skrzyni głównej to nie jest trudny temat. Ale ty masz wiedzę, a właściwie jej brak, który może spowodować śmierć, kalectwo lub po prostu spaloną instalację.
  • Odpowiedz