Wpis z mikrobloga

no i takie zawody to ja rozumiem! to ja szanuję!
zaledwie eliminacje, a połowa zawodniczek ustanawia swój Personal Best i rekord świata dwa razy pobity! ()

#paryz2024 #wspinaczka
Marcinnx - no i takie zawody to ja rozumiem! to ja szanuję!
zaledwie eliminacje, a po...

źródło: 140324

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ZygmnuntIgthorn: Czołowe zawodniczki opuszczały puchary świata jak w salt lake city, briancon czy chamonix. No ale co możesz wiedzieć jak odpalasz wspinanie raz na cztery lata...
  • Odpowiedz
no nie ma bo mówię Ci że od Tokio nowa sekwencja zrewolucjonizowała wspinanie na czas. Czego nie rozumiesz ?


@fajq: No i akurat traf chciał, że połowa czołowych zawodniczek świata pobiła swe życiowe rekordy w ciągu kilkudziesięciu minut. Bo 3 lata temu ktoś wymyślił inny sposób wspinania się... to się nie klei.

@ZygmnuntIgthorn słusznie mówi to samo co ja.
  • Odpowiedz
  • 4
@LudzieToDebile Rozwala mnie to, że dostajesz merytoryczne wytłumaczenie od @fajq który widać, że ogarnia temat a ty idziesz w akademię chłopskiego rozumu i teorie spiskowe. Dlaczego tak jest, że łatwiej jest Ci przyjąć swoją teorię z dupy niż zrozumieć i pogodzić się z faktami? Co tam ciekawego masz w zanadrzu? Ziemia jest płaska? Nikt nigdy nie był w kosmosie?
  • Odpowiedz
  • 1
@LudzieToDebile: @Horvath Jeszcze zwróć uwagę na jedno: Połowa zawodników/zawodniczek w czasówkach w Tokio to byli wspinacze którzy nie potrafili biegać bo byli to zawodnicy którzy specjalizowali się w boulderingu albo w prowadzeniu z liną. Oni na dobrą sprawę zostali zmuszeni do biegania bo format wspinaczkowy w Tokio to była kombinacja 3 dyscyplin co jest totalnie bez sensu. Tutaj w Paryżu w czasówkach masz tylko zawodników którzy mają jedną koronną
  • Odpowiedz
@Horvath: Ale jakie merytoryczne wytłumaczenie? Że nowy sposób wspinania wynaleziono ponad 3 lata temu, a tu nagle jednego dnia, w ciągu kilkudziesięciu minut połowa zawodniczek go zastosowała i pobiła swoje rekordy życiowe? A przez ostatni czas specjalnie biegała wolniej, żeby zmylić przeciwników czy jak?
Wiesz co to statystyka i prawdopodobieństwo?
  • Odpowiedz
@tyrt: Ja to rozumiem. Ale nie rozumiem dlaczego połowa zawodniczek pobiła swój rekord życiowy akurat dziś, skoro znają i ćwiczą tę metodą od ponad 3 lat? Od poprzednich igrzysk nie były na żadnych zawodach, na których rejestruje się życiówki czy jak?
  • Odpowiedz
  • 3
@LudzieToDebile: No pewnie wszystko po trochu - wszyscy pewnie przygotowywali swój peak na IO i tyle. Jak zobaczysz historię rekordu kobiecego to widać, że Mirosław co chwilę ten rekord poprawiała, ciężko sprawdzić inne zawodniczki ale też pewnie co chwilę swoje PB poprawiały. To nie jest jakoś super popularny sport i jest pewnie jeszcze wiele do zrobienia.
  • Odpowiedz
No ale co możesz wiedzieć jak odpalasz wspinanie raz na cztery lata...


@fajq: I tu się mylisz. Nie odpalam wspinania nawet raz na cztery lata. (σ ͜ʖσ)

Jak już chcesz nieść kaganek oświaty prostaczkom, to możesz po prostu bardziej się przyłożyć. Twierdzenie, że czołowe zawodniczki schowały się na 3 lata do piwnicy, żeby przygotować się do olimpiady wygląda co najmniej dziwnie. Szczególnie gdy nasza reprezentantka w międzyczasie co roku biła rekord świata. Może to jakaś dziwna dyscyplina, gdzie nie rywalizuje się regularnie w ciągu roku i liczą się tylko igrzyska, ale fakt, że w międzyczasie jednak odbyło się parę imprez na których występowała nasza zawodniczka, oraz że to raptem drugie igrzyska ze wspinaniem, pozwala osobie nieobeznanej z tematem domniemywać inaczej. Twoje argumenty zaś są póki co mało przekonujące, nawet jeśli
  • Odpowiedz
  • 0
@LudzieToDebile czy dysponujesz może wynikami poprzednich zawodów, z których wynikałoby, że nie biły tych rekordów?
Bo uczepiłeś się tego, że jednego dnia prawie wszystkie pobiły rekordy, a nic nie wyklucza, że te życiówki systematycznie przez te parę lat podbijały.
Serio jestem ciekaw, bo to może rozwiązać Twoją zagadkę
  • Odpowiedz
  • 0
@ZygmnuntIgthorn: przyznam szczerze, że nie prześledziłem całego wątku - mnie zainteresowała strona techniczna to sobie znalazłem filmik i wrzuciłem tutaj bo widziałem pytania ¯\(ツ)/¯
Generalnie raczej wolę uprawiać wspinaczkę niż oglądać i tylko na IO sobie czasem coś obejrzę. Ale też nie doszukiwałbym się jakiegoś spisku/problemu ze ścianą itp - ktoś by to pewnie zauważył i zaprotestował.
  • Odpowiedz
@fajq: sorry za głupie pytanie, ale czy te ściany mają zawsze identyczny układ? Inaczej taki rekord świata ciężko uznać za miarodajny.
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: Ale co ja mam jeszcze tłumaczyć? Wytłumaczyłem jak to działa we wspinaczce a że was to nie przekonuje. Jak sobie poczytacie wywiady z Olą po tokio to ona od razu mówiła że dla niej najważniejsze są igrzyska w Paryżu. Nie jesteś w stanie utrzymywać formy w sporcie siłowym non stop. Po to jest właśnie periodyzacja treningu aby forma przyszła na odpowiedni okres. Puchary świata pomiędzy to było zapewne sprawdzenie
  • Odpowiedz
@Tymajster: tak, układ chwytów i nachylenie jest zawsze takie samo. Jeżeli przekręciłbyś chwyt o milimetry to zawodnicy to poczują. Pamięć mięśniową we wspinaniu jest bardzo ważna i jak nauczysz się jednego ruchu który wykonujesz tysiące razy to drobna zmiana w ustawieniu chwytów spowoduje że ten ruch będzie totalnie inny i bez problemu to się wychwyci. Ja co prawda na standardzie wspinałem się parę razy w życiu( raczej tylko z ciekawości
  • Odpowiedz