Wpis z mikrobloga

#psylocybina Witam już poraz 2 dzisiaj. Chciałbym się dowiedzieć czy to już czas na zbiory, bo z tego co czytałem to zbierać należy jak otworzą się kapelusze, a z tego co widzę, to chyba się to stało, no ale mogę się mylić. Stąd przychodzę do was ze zdjęciami i proszę o weryfikację czy to już czas
MomonSan - #psylocybina Witam już poraz 2 dzisiaj. Chciałbym się dowiedzieć czy to ju...

źródło: 1000056881

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kastrator2: z tego co tu widzę to jeszcze nie, ale ciężko stwierdzić patrząc od góry.
@MomonSan Ogólnie musisz obserwować, bo jak je zostawisz na całą noc to może się okazać, że już będzie za późno.

A co do twojego poprzedniego posta to przelicznik z tego co zaobserwowałem, to 10g świeżych po ususzeniu waży 1g.
Więc na start wziąłbym z 15g świeżego.
Polecam lemonteka zamiast je jeść bo pozbędziesz się
n0xx - @kastrator2: z tego co tu widzę to jeszcze nie, ale ciężko stwierdzić patrząc ...

źródło: Untitled-1

Pobierz
  • Odpowiedz
@MomonSan: Nie no będzie tylko może dojść do skażenia i np. już drugiego rzutu nie będzie albo będą jakieś powikłania - ale nie przejmuj się człowiek uczy się całe życie.
  • Odpowiedz
@MomonSan: Znaczy się wiesz, jak już kupiłeś growkita to trochę głupio go wyrzucać po jednym rzucie jeżeli jeszcze ze 2 przed tobą - trochę szkoda się pozbywać po prostu.
  • Odpowiedz
@MomonSan: Wygląda dobrze także bez stresów.
Jak ta biała błonka zacznie pękać to zbieraj.
I jak będziesz w stanie to zbieraj sobie selektywnie tylko te, których błona pęka choć w twoim przypadku może być ciężko bo dosyć mało miejsca tam masz na jakieś ruchy.
n0xx - @MomonSan: Wygląda dobrze także bez stresów.
Jak ta biała błonka zacznie pękać...

źródło: shutterstock_2279551639-1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@akes: Tyle mi wyszło. Wstawiłem do piekarnika na 40° z termoobiegiem i zalałem grzybnię wodą i odstawiłem ponownie. Czy przy tej odmianie to dobry wygląd grzybów? Czy po wysuszeniu trzymać je w zamrażarce?
MomonSan - @akes: Tyle mi wyszło. Wstawiłem do piekarnika na 40° z termoobiegiem i za...

źródło: 1000056883

Pobierz
  • Odpowiedz
@MomonSan: Tak, jak najbardziej. Trzymać w zamrażarce nie musisz, po prostu unikaj wysokich temperatur. Pamiętaj też, żeby ususzone grzyby odizolować od dostępu powietrza, bo mogą się utlenić (i stracić na mocy: częściowo lub całkowicie). Po ususzeniu, najlepiej je szczelnie zamknąć. Zwykły słoik zazwyczaj robi robotę. Jeśli pierwszy raz suszysz grzyby, przed włożeniem do słoika (lub innego pojemnika), upewnij się, że dobrze wyschły. Wilgoć może spowodować powstanie pleśni na grzybach. Jeśli
  • Odpowiedz
@MomonSan: Pewnie. Jest nawet zalecana do bardzo długiego przechowywana (np. przez wiele lat). Po wysuszeniu grzybów, powinny one stracić na wadze (ok. 10×).
  • Odpowiedz
@MomonSan: @MomonSan: Jest tutaj bardzo dużo niewiadomych, ale postaram się oszacować, stosując sporo estymacji i założeń.

Zakładam optymistycznie, że kupiłeś growkit ze średnim zbiorem łącznym do 400 g. Bardzo mocno uśredniając, założę, że łączna liczba zbiorów wynosi 5, ignorując, że kolejne zbiory są mniejsze, a w rzeczywistości jest ich więcej, ale ostatnie są zazwyczaj niewielkie.

Po zdjęciach zakładam, że skuteczność zbiorów wynosi ok. 1/3, co w obecnej temperaturze jest prawdopodobne (w lato w Polsce jest zdecydowanie za ciepło na wydajną hodowlę growkitów). 400 g / 5 / 3 to ok. 26 g. Połowa z tego to 13 g. Zakładając, że ważysz 70 kg, przyjąłeś dawkę bliską niskiej, czyli ok. dwukrotnie mniej, niż zaleca
  • Odpowiedz