Wpis z mikrobloga

ktoś mi wyjaśni o co chodzi z Chiesą? Z jednego z najwiekszych ulubiencow kibicow, stal sie podczas tego mercato persona non grata, wszedzie w komenetarzach czytam, ze powinien juz odejsc, bo motta go nie chce - serio tyle wystarczy, zeby go przestac szanowac? to prawda, ze jest dogadany z interem? jak to sie stalo? #juventus
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ditoski:
Ale zrobiłeś fikołka przyczynowo-skutkowego. Stwierdzenie, że zawodnik powinien odejść nie ozncza od razu, że zawodnika się nie szanuje.
Przykładowo ja wciąż bardzo lubię Chiesę, ale też uważam, że powinien odejść:
1. Oczekuje pensji na poziomie absolutnego topu Serie A, a do takiego od dawna się nie zbliża
2. Został mu rok do końca kontraktu. Jeśli to przeczeka u nas, to jego pozostanie na rok będze nas kosztować koło 35 mln euro (pensja + brak kasy, którą możnaby otrzymać za niego obecnie)
3. Faktu, że stylem gry nie pasuje nowemu trenerowi, nie przeskoczy się łatwo. Tzn. moznaby probować stawiać na niego i modyfikować taktykę pod niego, ale cięzko to robić jeśli mówimy o zawodniku, który by odszedł po roku oraz absolutnie nie wykręca liczb, które dawałyby
  • Odpowiedz
@ditoski: Ludzie wciąż go uwielbiają, ale ludzie chcą, żeby odszedł, bo:
- po kontuzji kolana gra dno
- trener go nie widzi w składzie
- konsekwencja poprzedniego: nie godzi się na odstawkę, ani na pomniejszenie kontraktu

Dlatego jest potrzeba, żeby odszedł asap, bo raz, że klub będzie miał pieniądze na wzmocnienia, a dwa, że dla niego lepiej, bo znajdzie miejsce, gdzie go będą chcieli.
  • Odpowiedz
@ditoski: przecież Chiesa był wystawiony na listę zanim Motta przyszedł do klubu, według mnie to decyzja Giuntiolego bo:
a) ma wysoki kontrakt
b) nie chce przedłużyć kontraktu
dodatkowo:
c) Ausilio i Biasin się nie kryje nawet z tym, że już z nim rozmawiali i są umówieni na przyszłe mercato i free transfer do Interu - ile w tym gry a ile faktów nikt naprawdę nie wie.

Fede nie chce podpisać
  • Odpowiedz