Wpis z mikrobloga

Miruny od 3 albo już nawet 4 tygodni ciągnie mnie tak w pachwinie nad siurem po lewej stronie. Na początku pobolewało i się rozchodziło typowo na pachwinę, a nawet miałem wrażenie, że na lewe jajo, ale z czasem bół/ucisk malał i zostało tak na miejscu, które zaznaczyłem na zdjęciu (na czerwono). Odczuwałem tę okolicę przy zmianie biegów, chodzeniu, siedzeniu. Teraz od czasu do czasu coś tam poczuję, np. jak sobie zrobię takie małe, szybkie podskoki to taki "tępy", "sztywny" ucisk w zaznaczonym miejscu czuję. Byłem na USG i nic nie wykazało. Zasugerował lekarz, że może coś naciągnąłem i skoro jest tendencja spadkowa to poczekać jeszcze jakiś czas. No, ale może ktoś się z czymś takim spotkał czy coś :D.

#medycyna
majsterheniu - Miruny od 3 albo już nawet 4 tygodni ciągnie mnie tak w pachwinie nad ...

źródło: obraz_2024-08-04_111650845

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GeDox: plecy i poślady w normie, w sensie nie odczuwam żadnych zmian. Może raz się zdarzyło po naciąganiu się z kosiarką podczas koszenia, że udo się odezwało podobnym takim "sztywnieniem" przez chwilę.

@xyz_xyz przepuklinę lekarz wykluczył w czasie USG. Swoją drogą to byłem operowany właśnie z tej strony 10 lat temu i tez myślałem, że to znowu się odnowiło czy coś. Brak takiego uwypuklenia jak miałem, że mogłem wcisnąć
  • Odpowiedz
Może raz się zdarzyło po naciąganiu się z kosiarką podczas koszenia, że udo się odezwało podobnym takim "sztywnieniem" przez chwilę


@majsterheniu: brzmi jak rwa kulszowa. U mnie zaczęło się od lędźwi, zeszło na poślad, a później od lędźwi po palce u stóp.
  • Odpowiedz
@GeDox: hmm sam nie wiem co myśleć, poczekam z dwa tygodnie i jak będzie się utrzymywać/nasilać to coś zacznę działać. Doktur wspomniał, że ewentualnie można rtg stawu krzyżowo-biodrowego zrobić jak nie przejdzie.

A tę rwę to jakoś specjalnie się leczy? :D
  • Odpowiedz
A tę rwę to jakoś specjalnie się leczy? :D


@majsterheniu: tak, leczyć możesz, ale jej nie wyleczysz 😉 systematyczne ćwiczenia rozciągające w pełni dają radę.
  • Odpowiedz