Wpis z mikrobloga

Hej mirki.

Chcę zacząć swoją przygodę z #biegajzwykopem. Na chwilę obecną mam kondycję ledwo na jakieś 4km. Czyli nie jest to kompletna amatorszczyzna, ale to nie to czego oczekuję. I pojawia się u mnie jeden problem: BUTY. Biegam w jakiś Rebookach (modelu nawet nie znam), które niby są do biegania, mają dość sprężystą podeszwę, ale czuję, że to nie są dobrze dobrane buty do stopy. Zawsze mam ból w piszczelu i śródstopiu, łydki mi twardnieją W drugich, już dużo bardziej zniszczonych, jest trochę lepiej, jednak wciąż problem z łydkami. Często na drugi dzień odczuwam to nawet w kolanach, przy zginaniu czuję ból. I nie jest to kwestia przystosowania mięśni do wysiłku - już dość sporo próbowałem w tym biegać, poza tym długie marsze (marszobiegi) czy jazda na rowerze nie jest mi obce.

I tutaj się pojawia pytanie. Mieszkam w #elblag . Znajdę tutaj jakiś dobry sklep z obuwiem, gdzie obsługa będzie naprawdę potrafiła mi pomóc z wyborem? Zawsze mogę się przejechać gdzieś do #gdansk , jeśli będzie potrzeba.
  • 9
@DoubleFace: Tutaj nie chodzi mi o coś "na początek", tylko o coś co nie będzie mi sprawiało żadnych problemów. Ambicji mi nie brak, tylko szkoda niszczyć stawy. Dlatego szukam sklepu, gdzie mi dobrze doradzą, cena jest sporo mniej ważna (powiedzmy do 500zł).
@Zalazdi: skoro cena nie jest aż tak ważna i jest możliwość wycieczki do Gdańska mogę polecić sklep Biegosfera. Mają tam duży asortyment i przy wybieraniu buta zrobią Ci analizę układania się stopy podczas biegu, określą jej typ i na tej podstawie dobierzecie obuwie dla Ciebie.

Biegosfera

Oczywiście jest Decathlon ale tam nie masz za bardzo co liczyć na pomoc, w Intersporcie w Bałtyckiej też jest możliwość analizy stopy, aczkolwiek ktoś się